Dzisiaj jest niedziela, 20 stycznia 2019 r., 20 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
(WIDEO, ZDJĘCIA) Projekt edukacyjny Odkrywcy Nowych Możliwości w gminie Zwoleń część 3
Dodał: KamZap, 17-03-2018 00:13, odsłon: 652
fot. KZ
fot. KZ

Gmina Zwoleń w sierpniu ubiegłego roku rozpoczęła realizację projektu edukacyjnego, którego przeprowadzenie jest możliwe dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Łączna wartość projektu opiewa na kwotę  1.706.415,11 zł., z czego 1.527.909,11 zł pochodzi ze środków unijnych. Wkład własny gminy wynosi ponad 178 tys. zł.

W ramach projektu „Odkrywcy Nowych Możliwości” prowadzone są zajęcia specjalistyczne, którymi objęte są dzieci z pewnymi deficytami w nauczaniu. Zajęcia prowadzone tylko dla nich dają im możliwość na rozwój pomimo ich jednostek chorobowych czy problemów emocjonalnych.

Takie wsparcie pomaga przede wszystkim rozwinąć uczniów nieśmiałych. Doskonałym przykładem mogą być zajęcia z bajkoterapii, które zktywizują dzieci w ten sposób, że są one w stanie dokonać swojej autoprezentacji przed grupą kolegów i koleżanek, podczas gdy na forum klasy nigdy by się na to nie zdobyły.

Ciekawą propozycją spośród zajęć specjalistycznych jest biblioterapia, która uczy jak żyć z książką i co możemy z niej wziąć dla siebie. Lektury szkolne oprócz ciekawej historii mogą być również źródłem cennej wiedzy. W specjalnie napisanych książkach terapeutycznych przedstawione historie pokazują dzieciom jak mogą postąpić w niektórych sytuacjach. Młodzież emocjonalnie wycofana, dzięki takiej treści i jej omówieniu przez nauczyciela rozumie schematy wartościowania pewnych rzeczy. – Jest to świetne rozwiązanie w dobie XXI wieku, kiedy dzieci są, niestety muszę to przyznać, dosyć słabe emocjonalnie – przyznaje Iwona Siwierska, koordynatorka projektu.

 Projekt „Odkrywcy Nowych Możliwości” rozwija również kompetencje językowe uczniów. Dzieci i nauczyciele otrzymali bardzo dużo nowych książek i innych pomocy dydaktycznych. - Ponieważ języki obce są przyswajane przez dzieci w różnym tempie, staramy się w inny sposób dotrzeć do ucznia i pod tym kątem dobieraliśmy też pomoce naukowe w ramach projektu. Jest to szczególnie ważne, ponieważ niektórych rodziców nie stać na to, żeby posłać swoich podopiecznych na dodatkowe zajęcia z języka obcego – mówiła Iwona Siwierska.

 Projekt Odkrywcy Nowych Możliwości jest silnym zastrzykiem finansowym dla placówek oświatowych gminy Zwoleń, którego efekty będą widoczne przez wiele lat, ponieważ z zakupionych pomocy naukowych będą korzystały dzieci z różnych klas i w różnym wieku.

Zachęcamy do obejrzenia trzeciego i ostatniego już odcinka filmu na temat projektu „Odkrywcy Nowych Możliwości”.

   
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Gózd
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook