Dzisiaj jest poniedziałek, 12 listopada 2018 r., 316 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
(Zdjęcia) Region. IV Piknik Militarny w Mniszewie.
Dodał: KamZap, 09-07-2018 10:26, odsłon: 285
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

Przez trzy dni od piątku do niedzieli 6-8 lipca na terenie Skansenu Bojowego w Mniszewie odbywał się IV Piknik Militarny, czyli wyjątkowa impreza dla całej rodziny łącząca dobrą zabawę z edukacją. Na przybyłych czekał szereg atrakcji, a wśród nich rekonstrukcja walk o przyczółek warecko-magnuszewski.

Pierwszy Piknik Militarny w Mniszewie miał miejsce cztery lata temu. Z czasem przestało być to wydarzenie o zasięgu lokalnym, ale regionalnym, a nawet ogólnokrajowym, ponieważ w czasie jego trwania do Mniszewa ściągają osoby z całej Polski, którzy chcą podzielić się z odwiedzającymi skansen swoją pasją do wojskowości i militariów. 

- Piknik militarny w tym roku bije swoje kolejne rekordy, jest coraz więcej zainteresowanych, zarówno zwiedzających jak i osób, które chcą się tutaj zaprezentować. Z roku na rok mamy zatem więcej pojazdów, broni i grup rekonstrukcyjnych – mówił wójt gminy Magnuszew Marek Drapała.

Jak co roku mogliśmy oglądać wojskowe pojazdy, mundury i bronie z okresu II wojny światowej, jednak w Mniszewie znaleźli się również przedstawiciele takich firm jak radomski Łucznik, którzy prezentowali współczesne uposażenie polskiego żołnierza. 

Wśród wielu atrakcji jakie przez trzy dni czekały na przybyłych do Mniszewa możemy wymienić chociażby: policyjny pokaz tresury psów, pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej z Magnuszewa, czy pokaz pojazdów Brygady Pancernej z Wesołej, która zaprezentowała m.in. nowoczesny czołg Leopard 2. Dodatkowo czas spędzony na terenie skansenu był umilany grą zespołu AirBand z Góry Kalwarii.

O sukcesie pikniku militarnego w Mniszewie najlepiej świadczą sami odwiedzający.

 

 

- Ta impreza podoba się zarówno nam jak i dzieciom. Dla nich czeka tu mnóstwo atrakcji takich jak przejażdżka wojskowym motocyklem, a my cieszymy się, że w ten sposób poznają trochę historii – przyznają Państwo Rafał i Monika, którzy przyjechali na piknik ze swoimi pociechami.

 


Przejażdżki wojskowym motocyklem z Mirosławem Wasitą z Kozienickiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych były bardzo popularne wśród dzieci.

 

- Bardzo pozytywnie odbieram tego typu przedsięwzięcia. Uważam, że tradycja Skansenu Bojowego w Mniszewie powinna być kontynuowana, ponieważ jest ona bardzo trafną formą promocji dla tej miejscowości i całej gminy – mówił Krzysztof z Kozienic.

 


Wspólne fotografie z przedstawicielami różnych grup rekonstrukcyjnych naszego regionu cieszyły się dużym zainteresowaniem, wśród uczestników pikniku.

Jeden z najbardziej efektowych punktów pikniku zaplanowano na nadzielę. Tego dnia przed godziną 15 na terenie skansenu zostały odtworzone wydarzenia, które rozegrały się w tym miejscu 74 lata temu. Rekonstruktorzy zaprezentowali jak wyglądały walki o przyczółek warecko-magnuszewski w sierpniu 1944 roku między wojskami niemieckimi, a połączonymi siłami polsko-radzieckimi.

 


Ukształtowanie terenu i gęsty las sprawiały, że walki w tym miejscu były bardzo trudne.

 


Dużo dymu i huku. Organizatorzy zadbali o to, żeby wszystko wyglądało jak najbardziej realistycznie, a obserwatorzy poczuli się jak w środku prawdziwej bitwy.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Gózd
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM FAJNY ROWER
SPRZEDAM FAJNY ROWER
Sprzedam fajny rower.Rower otrzymałem/am jako prezent na komunię. Stan bardzo dobry. Przeznaczony dla dzieci w wieku 9-13lat. Rower idealnie sprawdza się w terenach wyboistych. Skutecznie hamuje dzięki 2 hamulcom szczękowym typu V-Brake. Hamulce te zbudowa...
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook