Dzisiaj jest niedziela, 27 maja 2018 r., 147 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
[ZDJĘCIA] Szef MSWiA Mariusz Błaszczak na obchodach 90-lecia OSP Gózd
Dodał: , 27-02-2017 14:06, odsłon: 2432
Fot. Jakub Wojtaszewski
Fot. Jakub Wojtaszewski

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak w poniedziałek wziął udział w obchodach 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Goździe. Uroczyście przekazał jednostce nowy samochód strażacki, wręczał medale "Za zasługi dla pożarnictwa", odsłonił pamiątkową tablicę i pogratulował 15-letniemu Kornelowi Dusińskiemu, który otrzymał medal "Młody Bohater".

Szef MSWiA to kolejny po premier Beacie Szydło prominentny polityk PiS, który w ostatnich miesiącach odwiedza gminę Gózd. W poniedziałek minister Błaszczak uczestniczył w obchodach jubileuszu 90-lecia istnienia miejscowej OSP.

 

Uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń. Sześciu druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Goździe z rąk nadbrygadiera Leszka Suskiego – komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej odebrało medale "Za zasługi dla pożarnictwa". Te najcenniejsze – złote – otrzymali Roman Tuszyński, Dariusz Serafin i Paweł Gorzkiewicz. Uhonorowany został również wójt gminy Gózd Paweł Dziewit, który też jest członkiem OSP.

 

Podczas swojej godzinnej wizyty szef MSWiA przekazał pamiątkowy grawerton dla Stanisława Gregorczyka, najstarszego byłego prezesa ochotników z Gozdu, który odebrał jego brat Józef.

 

 

Kornel Dusiński to dowódca młodzieżowej drużyny w OSP Gózd. W październiku uratował życie nieprzytomnemu człowiekowi. W poniedziałek minister Błaszczak wręczył 15-latkowy medal "Mlody Bohater".

 

Miłą chwilą było wręczenie medalu "Młody Bohater" dla Kornela Dusińskiego. 15-latek, dowódca młodzieżowej drużyny OSP w październiku ubiegłego roku uratował życie człowiekowi. W poniedziałek odebrał gratulacje od ministra Błaszczaka.

 

Jubileusz jednostki w Goździe stał się również okazją do odsłonięcia pamiątkowej tablicy oraz uroczystego przekazania samochodu strażackiego dla OSP Gózd i sprzętu dla innych jednostek w gminie.

 

 

Po zakończeniu uroczystości znalazł się moment na pamiątkowe zdjęcie za zaproszonymi gośćmi oraz druhami OSP Gózd.

 

W swoim przemówieniu minister Błaszczak często nawiązywał do etosu służby. Podkreślił też znaczenie poniedziałkowych uroczystości dla lokalnej społeczności. Przy okazji wspomniał o większych środkach, które w budżecie na 2017 rok przeznaczone są dla Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

- W odróżnieniu od naszych poprzedników potrafimy wygospodarować pieniądze na sprawy bezpieczeństwa i udowadniamy, że można to zrobić – podkreślił szef MSWiA.

 

Podczas uroczystości głos zabierali wicemarszałek Senatu Adam Bielan, poseł Marek Suski, nadbrygadier Leszek Suski – komendant główny PSP, wójt Paweł Dziewit oraz Paweł Mikołajczyk – prezes OSP Gózd.

 

Prosto z Gozdu szef MSWiA udał się do Przytyka, gdzie wziął udział w otwarciu Posterunku Policji.

 

 

Prezes OSP w Goździe Paweł Mikołajczyk odebrał uroczyście kluczyki do niedawno zakupionego za 800 tys. złotych samochodu strażackiego.

 

 

Podczas uroczystości odsłonięto tablicę upamiętniającą wszystkich prezesów Ochotniczej Straży Pożarnej w Goździe.


Skontaktuj się z autorem tekstu:
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Gózd
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
DAM PRACĘ - POSZUKUJEMY FRYZJERA
DAM PRACĘ - POSZUKUJEMY FRYZJERA
Salon fryzjerski poszukuje do pracy fryzjera/kę w Kozienicach. Więcej informacji pod numerem telefonu 692-343-591. Zapraszamy
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook