Dzisiaj jest sobota, 11 lipca 2020 r., 193 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony
[ZDJĘCIA, WIDEO] Takiego jubileuszu można pozazdrościć. Szkoła w Policznej świętowała 100 lat istnienia
Dodał: MaG, 19-12-2019 16:26, odsłon: 4586
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Uroczysta msza święta, występy artystyczne, tort i pamiątkowe upominki. W środę Zespół Placówek Oświatowych w Policznej obchodził swój setny Jubileusz.

 Obchody powstania ZPO w Policznej uroczyście rozpoczęto od mszy świętej, która odbyła się w kościele pw. Św. Stefana w Policznie. Radomski biskup pomocniczy Piotr Turzyński przypomniał, że pierwsze wzmianki o istnieniu szkoły znajdowały się w akcie fundacyjnym z 1531 roku.


- To niezwykłe historie, piękne dziedzictwo. Chciałbym żebyśmy z tego dziedzictwa wyciągnęli piękne wnioski i zobaczyli co mamy zachować jaki skarb. W akcje fundacyjnym parafii z 1531 roku mamy wzmiankę o szkole o istnieniu szkoły. Kościół, chrześcijanie, ludzie tu mieszkający chcieli się kształcić, bo wiedzieli że jest edukacji mądrość i przyszłość. Rektorami tej szkoły parafialnej byli świeccy i księża, to nie był tylko jakiś klerykalizm. – mówił podczas kazania biskup Turzyński

 


Po nabożeństwie władze samorządowe, nauczyciele, uczniowie oraz wszyscy uczestnicy przemaszerowali z kościoła do budynku szkoły. W szkolnych murach odbyła się oficjalna część uroczystości, którą rozpoczął Hymn Państwowy w obecności pocztów sztandarowych.


Jako pierwsza głos zabrała dyrektor szkoły Jolanta Kalinowska. – Jubileusze są po to, by się zatrzymać, przywołać przeszłość ale też przeanalizować współczesność i wysnuć refleksję, które poprowadzą w przyszłość. To dla mnie zaszczyt kierować pracą szkoły, która ma tak bogate dziedzictwo. Szkołę, która jest spadkobierczynią dokonań wielu pokoleń.

 


- Spotykamy się dzisiaj aby uczestniczyć w wyjątkowej uroczystości 100-lecia szkoły w Policznie. Państwa obecność jest potwierdzeniem wyjątkowości dzisiejszego święta. Po co jest szkoła? Szkoła jest po to, żeby przygotować  się do dorosłego życia. Żeby przystosować się do spełnienia wyzwań, realizacji zadań i priorytetowania ich oraz do tego aby zdać sobie sprawę, że efekty ma się wtedy, gdy się na nie zapracuje. Warto mieć tego świadomość i o tym pamiętać. Taki chluby jubileusz to niezwykle przeżycie i bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich absolwentów ale również dla obecnych uczniów oraz osób związanych z naszą szkołą. – mówił wójt Policznej Tomasz Adamiec

 

Medal Pro Mazovia przekazał na ręce dyrekcji szkoły

marszałek Rafał Rajkowski


W uroczystości uczestniczył również wicemarszałek samorządu Województwa Mazowieckiego  Rafał Rajkowski. Marszałek pogratulował wszystkim tak wspaniałego jubileuszu i wraz z wójtem Tomaszem Adamcem przekazał na ręce dyrektor szkoły najwyższe samorządowe odznaczenie medal Pro Mazovia. Listy gratulacyjne z rąk marszałka otrzymali również emerytowani dyrektorzy oraz nauczyciele.  Gratulacje i życzenia złożył również dyrektor Kuratorium delegatury w Radomiu Wojciech Nalberski.

 


Po części oficjalnej uroczystości swoimi talentami mogli pochwalić się obecni uczniowie szkoły. Z okazji święta przygotowany został specjalny program artystyczny, podczas którego przybliżona została 100-letnia  szkoły.



Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:



Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook