Dzisiaj jest niedziela, 27 maja 2018 r., 147 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Marsz z kijkami dookoła Zwolenia
Dodał: , 16-05-2017 13:23, odsłon: 535
Fot. archiwum prywatne
Fot. archiwum prywatne

Zwoleńscy seniorzy chcą być aktywni. Bardziej niż do lekarza i apteki wolą maszerować z kijkami dookoła miasta. W sobotę (6.05) 10-osobowa grupa słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku dołączyła do Ogólnopolskiego Marszu Nordic Walking, który tego dnia organizowany był w różnych miastach Polski.

Była to już piąta edycja Ogólnopolskiego Marszu Nordic Walking Studentów UTW. W Zwoleniu wydarzenie organizowała prezes zwoleńskiego UTW, Barbara Biskupska. Trasę o długości 5 kilometrów opracowali i ciekawostki z nią związane przekazali Irena i Stanisław Musielewiczowie.

 

10-osobowa grupa wystartowała z orlika i ulicami Chopina oraz Słowackiego przeszli z kijkami do Strykowic Podleśnych. Tam uczestniczy marszu mogli zobaczyć archiwalne fotografie dworku i poznać historię rodziny Samsonowskich, która była właścicielem majątku. Dalej trasa biegła wśród starych rozsypujących się wierzb do kolejnych dawnych posiadłości Karczewskich. Po ognisku nad zalewem i krótkiej przerwie na drugie śniadanie, turyści wrócili ulicą doktora Perzyny na miejsce startu. Po drodze na schodkach przed drzwiami dawnego mieszkania doktora Perzyny złożone zostały kwiaty, jako dziękczynienie w 60. rocznicę śmierci oddanego zwoleńskiej społeczności lekarza.

 

 

Podczas marszu znalazła się chwila na szybkie drugie śniadanie przy ognisku.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu:
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Gózd
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
DAM PRACĘ - POSZUKUJEMY FRYZJERA
DAM PRACĘ - POSZUKUJEMY FRYZJERA
Salon fryzjerski poszukuje do pracy fryzjera/kę w Kozienicach. Więcej informacji pod numerem telefonu 692-343-591. Zapraszamy
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook