Dzisiaj jest wtorek, 29 września 2020 r., 273 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Pomóżmy kotom wolno żyjącym przetrwać zimę
Dodał: KamZap, 13-12-2018 18:45, odsłon: 2115
źródło: pixabay
źródło: pixabay

Urząd Miejski w Zwoleniu zwraca się z apelem do mieszkańców Gminy Zwoleń, w szczególności do mieszkańców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowej oraz właścicieli działek o pomoc w okresie zimowym wolno żyjącym kotom.  Koty dzikie, miejskie, piwniczne są elementem ekosystemu miejskiego, a ich los zależy od wrażliwości i dobrej woli człowieka.

Koty w ramach ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku nie są zwierzętami bezdomnymi. Dlatego też nie można ich wyłapywać w celu umieszczenia w schroniskach, lecz należy stwarzać im godne warunki bytowania w miejscach ich dotychczasowego schronienia.

 

Zwierzę, jako istota żyjąca zdolne jest do odczuwania  cierpienia. Każdy z nas powinien o tym pamiętać i otoczyć ich szczególnie w okresie zimowym ochroną i opieką.

 

Pamiętajmy także o tym, że koty są sprzymierzeńcami w ograniczaniu liczebności gryzoni: szczurów i mysz. Dzięki obecności kotów w naszych środowiskach ograniczamy stosowanie niehumanitarnych i niebezpiecznych dla wszystkich zwierząt (czasem również dzieci) środków deratyzacji.

 

Powołując się na badania opinii publicznej (CBOS) pragniemy zwrócić Państwa uwagę, na fakt że większość Polaków popiera pomaganie „bezdomnym” kotom. Jak wykazały badania wolno żyjące koty mają pozytywną wartość społeczną szczególnie dla osób starszych i samotnych, dla których opieka nad zwierzętami staje się codziennym przyjemnym obowiązkiem.

 

Nie możemy zapomnieć też o aspekcie wychowawczo-edukacyjnym – bardzo ważnym dla dzieci i młodzieży. Dokarmianie zwierząt (istot żyjących zależnych od człowieka)  przekłada się na nic innego, jak na przekaz, że zwierzęta są dla nas ważne i należy im pomagać, tak jak należy pomagać wszystkim słabszym i potrzebującym pomocy.

 

Dziękujemy naszym mieszkańcom, którzy pomagają bezdomnym zwierzętom, dokarmiając je i zapewniając im schronienie. Zwracamy się jednak z ogromną prośbą do kocich opiekunów, by pamiętali o przestrzeganiu zasad czystości i porządku w miejscach dokarmiania, by resztki jedzenia były na bieżąco usuwane a miseczki czyste.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook