Dzisiaj jest niedziela, 17 lutego 2019 r., 48 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Powiat zwoleński otrzyma wsparcie z budżetu Mazowsza na przebudowę drogi Zwoleń-Baryczka
Dodał: MaG, 12-02-2018 13:37, odsłon: 1162
fot. Archiwum Starostwa Powiatowego w Kozienicach
fot. Archiwum Starostwa Powiatowego w Kozienicach

Prawie 16 milionów złotych z budżetu Mazowsza trafi do powiatów regionu radomskiego na przebudowę ważnych dróg. Dzięki dotacji zostanie przebudowana droga powiatowa Zwoleń-Baryczka. Prace potrwają dwa lata. 

W piątek 9 lutego w delegaturze urzędu marszałkowskiego województwa mazowieckiego w Radomiu zorganizowane zostało spotkanie z przedstawicielami zarządu województwa mazowieckiego w celu podpisania umów o udzielenie dotacji celowej z budżetu województwa mazowieckiego w ramach "Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Dróg Lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu"


- Cieszymy się z tego wsparcia, bo te drogi są nam niezwykle potrzebne, choćby do rozwoju gospodarczego regionu radomskiego - mówili starostowie siedmiu radomskich powiatów, którzy w piątek podsiali umowy.


Duża pomoc dla samorządów
W piątek w Radomiu Rafał Rajkowski, członek zarządu województwa mazowieckiego podpisał siedem umów na dofinansowanie inwestycji w powiatach radomskim, białobrzeskim, kozienickim, lipskim, szydłowieckim, zwoleńskim i grójeckim. Trafi do nich w sumie ponad 15,8 milionów złotych.


Mazowiecki instrument wsparcia dróg lokalnych to powrót do programów, realizowanych przez samorząd województwa kilka lat temu. Zdecydowaliśmy, że pomożemy powiatom w tak ważnych dla wszystkich mieszkańców inwestycjach, jak budowa czy przebudowa dróg. Inwestycje drogowe zawsze wymagają dużych nakładów finansowych, cieszę się więc, że mogliśmy dofinansować wszystkie złożone przez powiaty projekty – podkreśla Rafał Rajkowski, członek zarządu województwa mazowieckiego.


Nabór wniosków w ramach programu „Mazowiecki instrument wsparcia dróg lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu” trwał od 1 października do 15 listopada 2017 r. Zgłoszonych zostało w sumie 36 projektów. Wszystkie otrzymają wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego.


Umowę podpisało 7 powiatów z subregionu radomskiego, w tym powiat zwoleński, który otrzymał 1,8 mln zł. Dotacja przeznaczona będzie na realizację przebudowy drogi Powiat Zwoleń-Baryczka.  W sumie z budżetu Mazowsza trafi ponad 100 milionów złotych na modernizacje dróg do trzydziestu sześciu powiatów. Prace będą realizowane w tym i przyszłym roku.

 

 

 

źródło: ED/KZ24

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Gózd
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook