Dzisiaj jest czwartek, 27 czerwca 2019 r., 178 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Powiat zwoleński w czołówce kraju i z prestiżowym wyróżnieniem za wykorzystanie środków unijnych!
Dodał: KamZap, 06-10-2018 13:00, odsłon: 875

2 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyło się XVI Samorządowe Forum Kapitału i Finansów, podczas którego wręczono wyróżnienia dla liderów kraju w wykorzystaniu środków unijnych. W zaszczytnym gronie najskuteczniejszych samorządów Polski znalazł się samorząd powiatu zwoleńskiego, wyprzedzając tym samym 308 pozostałych powiatów!  

Samorządowcy powiatu zwoleńskiego mogą mówić o wielkim sukcesie. Powiat zwoleński zajął VI miejsce w kraju w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. podsumowującym wydatki inwestycyjne finansowane ze środków Unii Europejskiej w latach 2014-2017. - To bardzo prestiżowe wyróżnienie. Jest doskonałym zwieńczeniem wieloletnich działań samorządu powiatu zwoleńskiego na rzecz rozwoju naszego regionu. Doświadczenie i ogromna wiedza z zakresu pozyskiwania środków unijnych zaprocentowała skutecznym sięganiem do unijnej kasy, jednym z najskuteczniejszych w skali kraju – podkreśla Waldemar Urbański, starosta zwoleński. - Dzięki tym funduszom mamy dziś w powiecie wiele zakończonych inwestycji, które opiewają na wielomilionowe kwoty. Piękny budynek dydaktyczny Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych, liczne przebudowy dróg, kosztowne projekty edukacyjne i informatyczne, to tylko niektóre z wielu działań, jakie udaje się nam realizować przy wsparciu środków unijnych. Otrzymane wyróżnienie jest potwierdzeniem tego, że jesteśmy świadomym i dobrze przygotowanym do walki o unijne pieniądze samorządem – dodaje starosta.

 

Wyróżnienie dla powiatu zwoleńskiego zostało wręczone podczas Gali Inwestorów Samorządowych odbywającej się w ramach Samorządowego Forum Kapitału i Finansów. Odebrali je: Waldemar Urbański – starosta zwoleński, Arkadiusz Sulima – wicestarosta, Elżbieta Lange – skarbnik powiatu oraz Renata Wólczyńska – kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Zwoleniu. - Samorządowe Forum Kapitału i Finansów to prestiżowe spotkanie, które od lat stanowi platformę wymiany doświadczeń samorządowców z przedstawicielami administracji państwowej i światem biznesu. Jesteśmy dumni z tego, że wytężona praca całego samorządu zaowocowała tym, że dzisiaj tu jesteśmy, jako przedstawiciele ścisłej czołówki specjalistów w wykorzystaniu środków unijnych w skali kraju i odbieramy tak prestiżowe wyróżnienie – mówi wicestarosta Arkadiusz Sulima.

 

Organizatorem wydarzenia była Międzykomunalna Spółka Akcyjna Municipium SA – wydawca najbardziej opiniotwórczego dla samorządów Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” oraz miesięczników „Wspólnota Mieszkaniowa” i „Pracownik Samorządowy”. Współgospodarzem spotkania było Miasto Katowice.

 

Mirosława Gregorczyk 
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook