Dzisiaj jest niedziela, 20 stycznia 2019 r., 20 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Rada Powiatu w Zwoleniu jednogłośnie przyjęła budżet na 2017 rok
Dodał: admin, 03-01-2017 10:56, odsłon: 2781
fot.Archiwum
fot.Archiwum

Podczas sesji w dniu 28 grudnia 2016 r. Rada Powiatu w Zwoleniu podjęła jednogłośnie uchwałę budżetową na 2017 rok.  W przyjętym budżecie zaplanowano wiele ważnych dla mieszkańców inwestycji i zadań.

Sesja budżetowa, którą zwołał i poprowadził Przewodniczący Rady Powiatu Edward Rybak zgromadziła wszystkich piętnastu radnych. Przedstawiony prze Zarząd Powiatu projekt budżetu uzyskał pozytywną opinię wszystkich trzech komisji stałych Rady, a także Regionalnej Izby Obrachunkowej. Nie dziwi więc wynik głosowania – 15 głosów radnych za przyjęciem uchwały budżetu powiatu na 2017 rok.

 

Zgodnie z podjętą uchwałą dochody budżetu powiatu w 2017 roku zaplanowano w kwocie 39 519 683 zł, zaś wydatki w kwocie 38 214 999 zł.

 

Na wydatki inwestycyjne zaplanowano 7 250 760 zł, w tym prawie 6,5 mln zł na przebudowę dróg powiatowych  i prawie 700 000 zł na dalszą termomodernizację i poprawę efektywności energetycznej budynku Zespołu Szkół Licealnych i Przychodni Rejonowej w Zwoleniu.

 

Sztandarową inwestycją w nadchodzącym roku będzie przebudowa ul. Targowej i Majora Hubala w Zwoleniu w ciągu drogi powiatowej Zwoleń – Kroczów – Kazanów. Koszt zadania został oszacowany na 4 mln złotych, z czego 3 020 000 zł stanowić będzie dofinansowanie z budżetu państwa i budżetu Gminy Zwoleń. Wniosek powiatu zwoleńskiego znalazł się na liście wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania.

Inwestycje drogowe na najbliższe 12 miesięcy będą dotyczyły także dróg powiatowych: Kazanów – Kopiec i Garbatka – Czarnolas, które zostaną przebudowane z udziałem środków  unijnych i środków z budżetów gminnych.  Zaplanowano również przebudowę drogi powiatowej Sucha – Męciszów oraz przebudowę obiektu mostowego w ciągu drogi powiatowej Zwoleń Filipinów na ul. Słowackiego w Zwoleniu.

 

Ogółem planuje się pozyskać na zadania inwestycyjne w 2017 roku 5 218 313 zł z innych źródeł, w tym z budżetów gmin i UE.

 

Zaplanowano również wydatki inwestycyjne na dalszą informatyzację Starostwa Powiatowego.

 

W przyszłym roku powiat udzieli dotacji na łączną kwotę 3 048 920 zł z przeznaczeniem m.in. na: zadania drogowe realizowane w partnerstwie z gminami, zadania powiatowego rzecznika konsumentów, za pobyt dzieci  w rodzinach zastępczych na terenie innych powiatów, na prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej przez stowarzyszenie, na działalność zespołu orzekającego o niepełnosprawności, na dotacje dla szkół niepublicznych oraz na działalność Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wilczowoli.

 

Starosta Waldemar Urbański podziękował radnym za merytoryczną i pełną zrozumienia dyskusję nad projektem budżetu i zapewnił, że Zarząd Powiatu nadal będzie wykorzystywał każdą możliwość pozyskania dodatkowych środków na inne zadania i projekty, które aktualnie nie znalazły się w przyjętym budżecie na 2017 rok. Wspomniał przede wszystkim o zamierzeniach dotyczących termomodernizacji budynków Starostwa Powiatowego w Zwoleniu oraz o planowanych projektach dotyczących wyposażenia w sprzęt i aparaturę medyczną Szpitala i Przychodni Rejonowej w Zwoleniu w ramach tzw. Regionalnego Instrumentu Terytorialnego.

 

Edyta Sulima

 

Sekretarz Powiatu

Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Gózd
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook