Dzisiaj jest poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r., 112 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Razem przebiegli ponad 5 tys. kilometrów. Teraz czas na rower
Dodał: admin, 09-07-2015 17:53, odsłon: 2936

Celem działania każdej firmy jest generowanie przychodów. To one pozwalają na rozwój, kolejne inwestycje i jeszcze większe przychody. Warto jednak pamiętać, że rozwój przedsiębiorstwa nie jest możliwy bez równoczesnego rozwoju pracowników.

 

Firmy z doświadczeniem, takie jak Lobo, która działa na rynku od 20 lat, doskonale zdają sobie z tego sprawę i stawiają m.in. na popularyzację sportu wśród swoich pracowników.

- Zdrowy i aktywny tryb życia wpływa nie tylko na ciało, ale i wyzwala w pracownikach cechy przydatne w życiu zawodowym. Sport uczy samodyscypliny, systematyczności, dążenia do osiągnięcia celu, a uprawiany w grupie wzmacnia relacje w zespole – mówi Grzegorz Paszkiewicz właściciel firmy.

 

Aktywnie - razem

Lobo ze swoimi pomysłami na aktywny tryb życia wychodzi także poza granice firmy i stara się dotrzeć do jak największej części społeczeństwa, np. poprzez wspieranie lokalnych imprez sportowych. Oczywiście przedstawiciele przedsiębiorstwa również biorą w nich udział.

 

 -W tym roku 28 naszych pracowników wzięło udział w biegu charytatywnym organizowanym dla Kuby, chłopca chorującego na nowotwór. Nasza dwunastoosobowa reprezentacja pojawiła się także na Rock Machine MTB Maraton Rowerowy, a kolejna grupa osób pobiegła Szlakiem Jana Kochanowskiego. To tam nasza koleżanka Aneta zajęła 3. miejsce w swojej kategorii  - słyszymy.

 

Przemierzają dobre kilometry

W ubiegłym roku firma podjęła ciekawą inicjatywę i stworzyła dla swoich pracowników rywalizację przy pomocy aplikacji Endomondo (program, który zainstalowany w smartfonie liczy przebyte kilometry). Do współzawodnictwa stanęło 31 osób

 

Dzięki temu mogliśmy wzajemnie się obserwować i porównywać wyniki, co motywowało nas do ich poprawiania - tłumaczą pracownicy.

 

W ten sposób grupa wybiegała łącznie 5621 km, z czego ponad 486 km przebiegła Anna Sałek. Ich wysiłek miał jeszcze jeden wymiar - zespół włączył się bowiem do akcji Pomoc Mierzona Kilometrami, a pokonany dystans przełożył się na pieniądze dla potrzebujących.

 

Czas na rowery

W tym roku załoga postawiła na rywalizację rowerową. Zasady są proste: każdy pokonuje codziennie 10 km. Jeśli opuści jeden dzień, następnego musi przejechać 20 km, natomiast opuszczenie treningu trzy dni z rzędu oznacza dyskwalifikację. Regularne jeżdżenie już przyniosło efekty: niektórzy pracownicy pokonują dziennie dystans ponad 100 km, a do tej pory przejechali wspólnie ponad 13 tys. km!

Dołącz i Ty

 

- Regularne uprawianie sportu nauczyło nas dobrej organizacji czasu oraz pobudziło nowe pokłady energii do wykonywania przeróżnych zadań - zarówno zawodowych, jak i prywatnych. Dlatego też zachęcamy wszystkich do promowania aktywności sportowej w miejscach w pracy - mówią pracownicy.

 

 

Warto zauważyć, że coraz więcej osób angażuje się w aktywizację społeczeństwa do zmiany stylu życia. Powstają nowe inicjatywy, takie jak np. Stowarzyszenie Zwoleń Biega, utworzone m.in. przez Agatę Grabiec – Cywkę i Krzysztofa Cywkę, z którymi to Lobo prowadzi współpracę.

 

- Cieszymy się, że powstają takie organizacje. Bardzo je sobie cenimy i jako firma staramy się ich wspierać. Zależy nam, aby pracownicy, ich rodziny i całe społeczeństwo było zdrowe i aktywnie spędzało czas - słyszymy.

  
Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie zostało wyłączone dla tej treści.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook