Dzisiaj jest środa, 16 października 2019 r., 289 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Sceniczne podboje uczniów z Sycyny i Zwolenia na Festiwalu Lalki i Słowa
Dodał: , 07-06-2017 14:36, odsłon: 2472
Fot. archiwum prywatne
Fot. archiwum prywatne

30 maja w radomskim Domu Kultury Idalin odbył się IV Ogólnopolski Festiwal Lalki i Słowa, z którego z wielkimi sukcesami powrócili uczniowie ze szkół podstawowych w Zwoleniu i Sycynie.

Decyzją jury, w którym zasiedli: Błażej Peszek – aktor Teatru Starego w Krakowie oraz Marcel Sabat – aktor filmowy i teatralny, wśród osób nagrodzonych w kategorii TEATR JEDNEGO AKTORA znalazła się uczennica klasy 6d Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu Amelia Gołda przygotowana przez Panią Wioletę Skorek. Na podkreślenie zasługuje fakt, że Amelia była najmłodszą – jedyną w tej kategorii obok gimnazjalistów i licealistów, osobą reprezentującą szkołę podstawową.

 

Publiczną Szkołę Podstawową w Sycynie reprezentowało czworo uczniów. W kategorii SŁOWO 9-12 lat, trzecie miejsce zajęła uczennica klasy VI Natalia Węzicka, natomiast wyróżnienia otrzymali Gabriela Bednarczyk i Bartosz Bednarczyk. Uczniowie zostali przygotowani przez Panie Lucynę Bieńkowską i Martynę Pietrzyk.

 

Ogólnopolski Festiwal Lalki i Słowa poprzez dużą rozpiętość wiekową uczestników stwarza możliwość skonfrontowania ich dotychczasowych działań scenicznych, wymiany doświadczeń warsztatowych oraz sprzyja integracji młodego środowiska artystycznego.

 

 

Amelia Gołda z PSP im. Władysława Jagiełły zdobyła nagrodę w kategorii teatr jednego aktora.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu:
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook