Dzisiaj jest środa, 05 sierpnia 2020 r., 218 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony
Sprawdzili wiedzę uczniów z zakresu bezpieczeństwa na drodze – Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju BDR
Dodał: KamZap, 01-05-2018 10:50, odsłon: 2425

24 kwietnia w Szkole Podstawowej w Zwoleniu odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Powiatu Zwoleńskiego. Swoją wiedzę i umiejętności praktyczne sprawdziło 8 drużyn, w sumie 28 uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów.

Celem turnieju jest działanie na rzecz podnoszenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej na drodze oraz podnoszenie kultury w ruchu drogowym. -  Szczególną rolę w udziale w zmaganiach odgrywają przygotowania – mówi Waldemar Urbański, starosta zwoleński. - Młodzież nabywa obszerną wiedzę z zakresu podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy, przepisów ruchu drogowego oraz kształtowania partnerskich zachowań wobec innych użytkowników dróg. Zdecydowanie jest to wartość nadrzędna turnieju – dodaje starosta.

Zmagania zostały podzielone na dwie kategorie: uczniowie szkół podstawowych oraz uczniowie szkół gimnazjalnych. W kategorii dzieci młodszych do udziału w turnieju zgłosiły się cztery drużyny czteroosobowe.  Byli to uczniowie szkół z Babina, Policzny, Tczowa i Zwolenia. W kategorii dzieci starszych w blokach startowych ustawiły się cztery drużyny trzyosobowe – uczniowie szkół z Tczowa, Policzny, Przyłęka i Zwolenia.

Test pisemny i sprawdzian praktyczny

Zmagania odbyły się pod czujnym okiem komisji sędziowskiej w składzie: st. asp. Cezary Spyra, st. asp. Dariusz Choroś, Agnieszka Dobrowolska i Mirosław Solecki. Turniej składał się z kilku konkurencji. - W pierwszej kolejności uczniowie sprawdzili wiedzę teoretyczną podczas testu pisemnego. Druga część turnieju to sprawdzian umiejętności praktycznych z zakresu jazdy na rowerze po torze sprawnościowym. Uczniowie musieli również wykazać się  praktyczną znajomością z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – wylicza st. asp. Cezary Spyra, przewodniczący komisji sędziowskiej.

Jak poinformowali członkowie komisji, poziom zmagań był bardzo wysoki. – Szczególne słowa uznania należą się uczniom za konkurencję ratownictwa medycznego, ponieważ pierwsza pomoc, jakiej musieli udzielić osobie poszkodowanej, była na bardzo wysokim poziomie – podkreśla Mirosław Solecki, sekretarz komisji sędziowskiej, pracownik Starostwa Powiatowego w Zwoleniu. - Okazuje się, że liczne szkolenia, które organizujemy dla młodzieży, przynoszą wymierne efekty – dodaje.

Najlepsi idą dalej

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce wywalczyła drużyna Publicznej Szkoły Podstawowej w Babinie. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Tczowie. Trzecią lokatę zajęła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Policznie.

W kategorii szkół gimnazjalnych na najwyższym podium stanęli uczniowie Publicznego Gimnazjum w Przyłęku. Drugie miejsce zajęła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej klasy gimnazjalne w Tczowie.  Trzecia lokata przypadła uczniom z Zespołu Placówek Oświatowych klasy gimnazjalne w Policznie. 

Zdobywcy pierwszych miejsc w obydwu kategoriach będą reprezentowali powiat zwoleński w etapie rejonowym turnieju, który odbędzie się 11 maja w Jedlińsku. – Mamy świetnie przygotowaną młodzież. Dwa lata z rzędu uczniowie z terenu powiatu zwoleńskiego wygrywali etap rejonowy i kwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. W tym roku również liczymy na dobre wyniki i mocno trzymamy kciuki za naszych zawodników – mówi Mirosław Solecki.

Zwycięzcy eliminacji powiatowych otrzymali nagrody, które zostały ufundowane przez: starostę zwoleńskiego, burmistrz Zwolenia oraz  wójtów Tczowa, Kazanowa, Policzny i Przyłęka.

Mirosława Gregorczyk


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook