Dzisiaj jest czwartek, 27 czerwca 2019 r., 178 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
[WIDEO-KONFERENCJA] Opiekujesz się chorym na Alzhaimera i szukasz pomocy? Rusza program fundacji Pro Civitas Bono
Dodał: MaG, 04-09-2018 19:09, odsłon: 1362

Od września Fundacja Pro Civitas Bono w partnerstwie z Gminą Zwoleń i Powiatem Zwoleńskim rozpoczyna realizację projektu pt. „Senior pod ochroną – usługi opiekuńcze dla chorych z otępieniem”, współfinansowanego przez Zarząd Województwa Mazowieckiego. Projekt będzie realizowany w latach 2018-2020.

Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska wraz z pełnomocnikiem zarządu  fundacji Pro Civitas Bono  dr Aneta Śledź podczas konferencji prasowej przedstawiła główne założenia programu. Celem projektu jest poprawa jakości życia chorych na Alzheimera oraz inne choroby otępienne poprzez zapewnienie im profesjonalnej opieki. W ramach programu opiekunowie otrzymają pomoc w zakresie opieki nad chorym.


- Jest to projekt, który ma dotrzeć do osób starszych, z demencją,  alzheimerem oraz otępieniem. Celem projektu  jest bezpłatna opieka nad takimi osobami, szkolenia pracowników, którzy będą opiekowali się tymi osobami oraz kampania promocyjna. - mówiła podczas konferencji burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska

 

Założenia projektu szczegółowo omówiła dr Aneta Śledź

pełnomocnikiem zarządu  fundacji Pro Civitas Bono


W 2018r. zaplanowano nieodpłatne usługi opiekuńcze dla 18 mieszkańców powiatu zwoleńskiego, chorych na choroby otępienne typu: Alzheimer, demencja, Parkinson. Usługi opiekuńcze będą świadczone przez wykwalifikowane i doświadczone pielęgniarki środowiskowe – także z terenu powiatu zwoleńskiego.

- Mam nadzieję, że będzie to modelowy przykład współpracy organizacji  pozarządowej i samorządu gminnego i powiatowego. My znamy najbardziej potrzeby naszych mieszkańców.   Jako fundacja działamy od 2008 roku i realizujemy już czwarty projekt na rzecz grupy chorych na Alzheimera i demencję. Znamy ich potrzeby, znamy skalę problemu, która zwiększa z roku na rok. -  dodała  dr Aneta Śledź

 

Projekt ma również zapewnić  wzrost  świadomości mieszkańców regionu radomskiego na temat choroby Alzheimera i innych zaburzeń otępiennych, możliwościach leczenia i stosowaniu terapii uaktywniającej pamięć

 W ramach projektu zostaną przeprowadzone następujące działania:
- bezpłatne usługi opiekuńcze,  
- telefon zaufania dla chorych i ich rodzin oraz opiekunów ,
- warsztaty szkoleniowe dla pracowników pomocy społecznej i aktywnej integracji z regionu radomskiego oraz rodzin i opiekunów chorych na Alzheimera i inne choroby otępienne. „Opieka nad osobą chorą na Alzheimera i inne choroby wieku starczego”. Na warsztatach będzie można uzyskać informacje na temat opieki i pielęgnacji osób starszych, przebiegu choroby Alzheimera,  sposobów radzenia sobie ze stresem spowodowanym długotrwałą opieką. Warsztaty szkoleniowe zostaną zorganizowane na przełomie września i października w Zwoleniu.
 

Dokładne informacje będzie można uzyskać w Biurze Projektu, które mieści się w Urzędzie Gminy w Zwoleniu w pokoju nr 19 i  będzie czynne w poniedziałki i środy w godzinach 8.30 -13.00 , pod nr telefonu 799-200-599 oraz na stronie www.pcbfundacja.org.

Fundacja Pro Civitas Bono działa od 2008r. na terenie regionu radomskiego. Specjalizuje się w pomocy osobom starszym, chorym na Alzheimera i  demencję.  Fundacja zrealizowała szereg działań na rzecz chorych na Alzheimera, ich rodzin i opiekunów, z których najważniejsze to: „ Nie bój się prosić o pomoc – kampania społeczna na rzecz osób chorych na Alzheimera, ich rodzin i opiekunów” ( 2017r.),  „Wyjdź z cienia– działania na rzecz osób chorych psychicznie, z upośledzeniem umysłowym oraz i ich opiekunów” ( 2016r.). W 2017r. Fundacja zorganizowała także konferencję pt.  ”Alzheimer – choroba XXI wieku”, Podczas konferencji lekarze specjaliści opowiadali o specyfice choroby, przebiegu, dostępnych metodach leczenia oraz prawidłowej opiece nad chorymi. Słuchacze dowiedzieli się także o formach pomocy dla chorych i ich opiekunów, oferowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu. Chętni mogli porozmawiać ze specjalistami na temat indywidualnych problemów związanych z opieką nad chorymi. W przerwie konferencji odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „Chociaż babcia i dziadek zapominają, ja i tak o nich pamiętam”. W konferencji wzięło udział 250 osób.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook