Dzisiaj jest poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r., 112 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Dwa sołectwa wsparte kwotą 10 tysięcy. Pieniądze przeznaczone zostaną na remonty świetlic wiejskich
Dodał: MaG, 26-06-2018 09:01, odsłon: 741
fot.Zwolen.pl
fot.Zwolen.pl

Sołectwa z Mieczysławowa i Sycyny otrzymały po 10 tysięcy złotych! Środki pochodzą z Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw.

Gminie Zwoleń przyznano wsparcie finansowe na remonty świetlic wiejskich w Mieczysławowie i Sycynie. Dotacja pochodzi z Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw i wynosi 20 tysięcy złotych.


Zarząd Województwa Mazowieckiego w listopadzie 2017 roku podjął decyzję o powstaniu Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw.  Ideą projektu jest zaspokajanie potrzeb mieszkańców sołectw poprzez udzielanie przez województwo mazowieckie wsparcia finansowego gminom, realizującym zadania istotne dla rad sołeckich oraz mieszkańców małych miejscowości.


Każda z gmin ubiegająca się o środki z programu mogła złożyć maksymalnie dwa wnioski na dwa różne zadania.  W Gminie Zwoleń wsparcie z projektu przyznane zostało sołectwom z Sycyny i Mieczysławowa. Obie miejscowości w ramach MIAS otrzymały po 10 tys. zł. W obydwu przypadkach pozyskane środki przeznaczone zostaną na remonty świetlic wiejskich.

W Mieczysławowie, dzięki przyznanemu wsparciu zostaną zmodernizowane  pomieszczenia kuchni Świetlicy Wiejskiej w Mieczysławowie”, zaś w Sycynie wykonane zostanie wymieniona stolarka okienna i drzwiowa w budynku świetlicy wiejskiej.


Warunkiem otrzymania dotacji było zabezpieczenie w budżecie wkładu własnego, który wynosi 10 tys. na każde zadanie.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook