Dzisiaj jest piątek, 24 maja 2019 r., 144 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Kolejne wspólne inwestycje Powiatu Zwoleńskiego i Gminy Zwoleń rozpoczęte. Kończy się przebudowa ul. Lubelskiej
Dodał: MaG, 29-09-2018 14:02, odsłon: 1093

Gmina Zwoleń decyzją Radnych Rady Miejskiej wsparła kolejne inwestycje Powiatu Zwoleńskiego: przebudowę ul. Lubelskiej oraz budowę chodnika w miejscowości Mostki.

Inwestycje zlokalizowane są na terenie miasta i gminy Zwoleń. Ich wykonanie wpłynie korzystnie nie tylko na poprawę bezpieczeństwa naszych mieszkańców, ale również na estetykę miasta i gminy. Warto podkreślić, że inwestycje te będą służyć głównie mieszkańcom naszej gminy.

 

 


Przebudowa ul. Lubelskiej jest niewątpliwie dopełnieniem zakończonej w sierpniu przebudowy i rozbudowy zabytkowego Kina Świt.


Wykonawcą prac budowlanych jest zwoleńskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Zakres prac obejmuje regulację studni kanalizacji sanitarnej, studzienek telefonicznych oraz wykonanie odwodnienia. Przy budynku kina powstanie zatoka autobusowa. Na ulicy zaś położona zostanie nowa powierzchnia asfaltowa. Koszt inwestycji opiewa na kwotę ponad 179 tys. zł. Gmina Zwoleń na ten cel powiatowi udzieliła pomocy finansowej w kwocie 60 tys. zł.

Radni podjęli także decyzję o wsparciu finansowym budowy chodnika z kostki brukowej wraz ze zjazdami w miejscowości Mostki. Wykonawcą tej inwestycji będzie Zakład Usług Administracyjno-Budowlanych ze Zwolenia, który swoje prace wycenił na ponad 315 tys. zł. Gmina Zwoleń do inwestycji ze swojego budżetu dołoży kwotę 130 tys. złotych.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook