Dzisiaj jest czwartek, 27 czerwca 2019 r., 178 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Utworzenie odrębnego obwodu głosowania oraz zmiany w uchwale budżetowej na rok 2018
Dodał: MaG, 04-09-2018 20:24, odsłon: 543
fot.UGZ
fot.UGZ

W piątek, 31 sierpnia w Urzędzie Miejskim w Zwoleniu odbyła się 56. nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Radni w trakcie jej trwania dokonali zmian w uchwale budżetowej na rok 2018 oraz zadecydowali o utworzeniu odrębnego obwodu głosowania nr 14 w Szpitalu Rejonowym w Zwoleniu przy ul. Władysława Jagiełły.

Do budżetu po stronie dochodów radni wprowadzili ponadplanowe środki w kwocie 128988 zł pochodzące z tytułu sprzedaży działek przy ul. Sienkiewicza oraz dodali dotację pochodzącą z Funduszu Sprawiedliwości w kwocie 77992 zł. Środki te w całości mają być przeznaczone na zakup sprzętu ratowniczego dla czterech jednostek OSP.


Ponadto radni zwiększyli wydatki budżetu o kwotę 206780 zł. Część środków z tej kwoty przeznaczona zostanie na zakup sprzętu i oprogramowania do rejestracji i transmisji sesji Rady Miejskiej. (50 tys. zł.) Warto podkreślić, że jest to wymóg odgórny wynikający z ustawy, która weszła w życie w styczniu 2018 roku.


Radni zadecydowali również o zwiększeniu wydatków na rozpoczętą w lipcu przebudowę ul. Krótkiej – 9 tys. zł oraz zwiększyli wydatki na modernizację remizy OSP w Sycynie (remont podłogi)  – 9 tys. zł.


Radni przyznali także dotację Ochotniczej Straży Pożarnej w Zwoleniu na położenie asfaltu na placu przy strażnicy. (60 tys. zł.) oraz do kwoty pochodzącej z dotacji z Funduszu Sprawiedliwości dodali kwotę 788 zł na zakup sprzętu dla OSP.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook