Dzisiaj jest czwartek, 27 czerwca 2019 r., 178 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Zwoleń pamiętał o 79. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej!
Dodał: MaG, 04-09-2018 20:27, odsłon: 492
fot.UGZ
fot.UGZ

Msza święta za Ojczyznę, przemarsz ulicami miasta, złożenie wiązanek kwiatów i okolicznościowe przemówienie Zastępcy Burmistrz Zwolenia Grzegorza Molendowskiego. Właśnie tak w Zwoleniu obchodzono 79. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

Obchody w Zwoleniu tradycyjnie rozpoczęły się o godzinie 18 uroczystą Mszą Świętą odprawioną w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. Po mszy świętej, kolumna marszowa prowadzona przez poczty sztandarowe, przeszła pod Pomnik Straceń. Tam, po oddaniu hołdu przez sztandary, złożone zostały wiązanki kwiatów.

 

Kwiaty przy pomniku złożyło wiele delegacji, w tym  przedstawiciele Gminy Zwoleń

na czele z  Burmistrz Zwolenia Bogusławą Jaworską i Przewodniczącym

Rady Miejskiej Pawłem Sobieszkiem.


Okolicznościowe przemówienie wygłosił Zastępca Burmistrz Zwolenia Grzegorz Molendowski, który nie tylko przypomniał historię tamtych wydarzeń ale również zaapelowała do obecnych, o to by pamiętali, że wolność nie została nam dana raz na zawsze. Każdy z nas powinien troszczyć się o Ojczyznę.

W uroczystościach upamiętniających wydarzenia sprzed 79 lat, które rozpoczął o  godzinie 4.45 atak niemieckiego pancernika „Schleswig-Holstein” na polską Wojskową Składnicę Tranzytową na Westerplatte udział wzięli: przedstawiciele władz miasta i powiatu, przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy AK, poczty sztandarowe, harcerze. liczne delegacje  oraz mieszkańcy.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook