Dzisiaj jest niedziela, 12 lipca 2020 r., 194 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony
[ZDJĘCIA, WIDEO] Udane dożynki powiatowe w Zwoleniu. Barwne wieńce, występy i podziękowania dla rolników za chleb
Dodał: , 29-08-2016 11:45, odsłon: 7751

Od mszy dziękczynnej za zbiory w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu rozpoczęły się w niedzielę tegoroczne XVIII Dożynki Powiatowe i Zwoleński Festiwal Chleba. Wszyscy rolnicy z powiatu zwoleńskiego otrzymali podziękowania za to, że dzięki ich ciężkiej, codziennej pracy mamy wspaniałe plony oraz chleb. Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć oraz wideo z drona.

ORKIESTRA

Główne atrakcje święta plonów, tak jak w latach ubiegłych, miały miejsce na scenie rozstawionej nad zalewem w Zwoleniu. Dożynki rozpoczęły się od występu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia. Zobaczcie nagranie wideo z drona.

 

STAROSTOWIE

Starostami dożynek w tym roku byli Ewa Kowalczyk z Czarnolasu i Jarosław Zagożdżon z Podzagajnika. Korowód dożynkowy prowadził zespół Grabowianki z Grabowa nad Wisłą. Natomiast panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wilczego Ługu w gminie Tczów wykonały powiatowo-gminny wieniec.

 

Chlebem wypieczonym z tegorocznych plonów dzielili się z mieszkańcami gospodarze dożynek, samorządowcy z powiatu zwoleńskiego. Obecni byli starosta Waldemar Urbański, wicestarosta Arkadiusz Sulima, burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska, zastępca burmistrza Włodzimierz Kabus, wójt Kazanowa Teresa Pancerz-Pyrka, wójt Policznej Tomasz Adamiec, wójt gminy Przyłęk Marian Kuś i wójt Tczowa Andrzej Wolszczak.

 

KONKURSY I ODZNACZENIA

Święto plonów stało się też doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń "Zasłużony dla rolnictwa". Otrzymali je: Teresa Zawadzak, Aneta Knieć, Teresa Halina Zawadzak ze Zwolenia, Edward Pawelec z Mszadli Dolnej, Ewa Kowalczyk z Czarnolasu, Dominika Suwała z Bartodziejów, Andrzej Szczypiór z Osuchowa, Marek Kraśkiewicz z Łagowa, Leszek Michalczyk z Podzagajnika i Przemysław Adamczyk z miejscowości Kopiec.

 

 

Najbardziej polski Włoch Paolo Cozza częstował w Zwoleniu pysznym risotto.

 

Rozstrzygnięto również konkursy na "Najestetyczniejszą miejscowość w powiecie zwoleńskim 2016" - tutaj wygrał Czarnolas oraz X Powiatowy Konkurs Producentów Rolnych – pierwsze miejsce przypadło Wojciechowi Molendzie z miejscowości Chechły w gminie Policzna.

 

Laureatami konkursu na "Najsmaczniejszy chleb tradycyjny lub wieloziarnisty powiatu zwoleńskiego 2016 roku" zostali: piekarnia Jana Kościelniaka z Sycyny, Koło Gospodyń Wiejskich "Strykowianki" w Strykowicach Górnych oraz Barbara Krawiec ze Strykowic Górnych za "chleb tradycyjny".

 

Zofia i Józef Wólczyńscy z Wilczego Ługu wygrali konkurs oberka. Wśród wyróżnionych tancerzy znaleźli się też: Joanna Tęcza, Wanda Krawiec, Jadwiga Maciejewska, Maria Szczepanowska, Kazimiera Lewikowska, Joanna Lewikowska, Maria Janaczek, Stanisław Podsiadły, Jan Lewikowski, Zdzisław Kwapiński i Leszek Knieć.

 

PAULO COZZA GOTOWAŁ PO WŁOSKU

Gościem specjalnym dożynek był znany z wielu programów telewizyjnych Włoch Paulo Cozza. Chętnych na przygotowywane przez niego potrawy nie brakowało.

 

ZABAWA

Dożynki to też czas zabawy i relaksu. Nie mogło zabraknąć pokazu tańców ludowych w wykonaniu zespołów obrzędowych przy udziale Kapeli Zdzisława Kwapińskiego. Po godzinie 19 rozpoczęła się część muzyczna. Najpierw na scenę wyszedł kielecki zespół Baby Rock, który zagrał największe hity polskiego i zagranicznego rocka. Gwiazdą wieczoru był zespół disco polo Shantel. Podczas koncertu nie mogło zabraknąć największego hitu zespołu "A ty daj".

 

Niedzielnej imprezie nad zalewem towarzyszyły prezentacja stoisk i degustacja potraw regionalnych, wystawa maszyn i urządzeń rolniczych oraz wystawy płodów rolnych.

 Skontaktuj się z autorem tekstu:
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook