Dzisiaj jest niedziela, 12 lipca 2020 r., 194 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Będzie szybszy internet w powiecie. Powstanie sieć szerokopasmowa
Dodał: anex, 26-08-2015 12:24, odsłon: 3218

Na terenie powiatu zwoleńskiego prowadzone są prace mające na celu budowę sieci szerokopasmowych. Inwestycja ta możliwa jest dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej. Szerokopasmowy internet to część podstawowej infrastruktury technicznej.

Obecnie nie wystarczą już tylko drogi, sieci energetyczne, wodociągi czy kanalizacja. Internet to dziś część podstawowej infrastruktury technicznej. Jego brak jest poważną barierą rozwojową. Dzięki internetowi ludzie oddaleni o setki kilometrów mogą się łatwo komunikować, możliwe stały się usługi medyczne na odległość, a także korzystanie z zaawansowanych usług edukacyjnych.

 

Szybki internet to także możliwość przesyłania dźwięku i obrazu w wysokiej rozdzielczości, dokonywanie operacji bankowych bez wychodzenia z biura czy z domu. Ciężko byłoby sobie wyobrazić, że jakaś placówka mogłaby w dzisiejszych czasach funkcjonować bez dostępu do internetu. Dzięki niemu przedsiębiorstwa mogą dotrzeć do odbiorców na całym świecie. Pracownicy mogą wydajnie pracować w dowolnym miejscu, korzystając z poczty elektronicznej i telefonu komórkowego.

 

Dziś tylko co trzeci obywatel (26,9 proc.) korzysta z usług e-administracji – a średnia unijna to 41 proc. (dane za 2013 r.). W ostatnich latach administracja publiczna realizuje szereg projektów informatycznych, których celem jest udostępnienie obywatelom i przedsiębiorcom zaawansowanych usług publicznych świadczonych drogą elektroniczną. Dzięki temu możemy np. elektronicznie złożyć PIT czy założyć własną działalność gospodarczą.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: anex
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook