Dzisiaj jest niedziela, 12 lipca 2020 r., 194 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
QFG
Droga powiatowa w Kazanowie i Miechowie będzie przebudowana – podpisano umowę z wykonawcą
Dodał: KamZap, 21-03-2018 15:59, odsłon: 2412
fot. Starostwo Powiatowe w Zwoleniu
fot. Starostwo Powiatowe w Zwoleniu

Już niebawem ruszy realizacja zadania wartego ponad milion złotych, na które samorząd powiatu zwoleńskiego pozyskał znaczące dofinansowanie zewnętrzne. Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Zwoleniu podpisali już umowę z wykonawcą prac budowlanych. Kluczowym elementem zadania jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i kierowców na terenie powiatu zwoleńskiego.

Umowa podpisana

13 marca w Starostwie Powiatowym w Zwoleniu zawarto umowę na wykonanie zadania „Przebudowa drogi powiatowej nr 4502W Kazanów-Kopiec w miejscowościach Kazanów (ul. Kościelna) oraz Miechów”. Wykonawca robót budowlanych został wyłoniony w drodze przetargu nieograniczonego. Najkorzystniejszą ofertę zaproponowało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o. o. ze Zwolenia.  Umowę swoimi podpisami sygnowali: Waldemar Urbański – starosta zwoleński, Arkadiusz Sulima – wicestarosta oraz Mieczysław Chmielewski – Prezes Zarządu PRD.

Znaczące dofinansowanie

Wartość zadania opiewa na kwotę 1 242 467 złotych. Co ważne, samorząd powiatu zwoleńskiego pozyskał na ten cel dofinansowanie w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”, które pokryje 50% kosztów kwalifikowalnych całej inwestycji i wyniesie 621 233 zł. Gmina Kazanów przeznaczy na przebudowę 310 tysięcy złotych, a wkład własny powiatu zwoleńskiego wyniesie 311 tysięcy 233 zł. Wspólna inwestycja to wynik dobrej współpracy samorządowców powiatu zwoleńskiego oraz gminy Kazanów. – Przebudowa drogi Kazanów-Kopiec jest jedną z najważniejszych inwestycji przewidzianych w budżecie powiatu na 2018 rok – podkreślił starosta zwoleński, Waldemar Urbański. – W otoczeniu drogi znajduje się szkoła, kościół, liczne budynki użyteczności publicznej oraz zwarta zabudowa domów jednorodzinnych, tak więc ogromna potrzeba przeprowadzenia tej inwestycji jest niezaprzeczalna. Zadanie jest kluczowe w założonym przez samorząd planie poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu zwoleńskiego – dodał starosta.


Prace ruszą w maju

Podpisanie umowy z wykonawcą oznacza, że już wkrótce rozpoczną się prace budowlane. Ich zakres przewiduje: rozbiórkę istniejącej drogi, przebudowę skrzyżowań z drogami gminnymi oraz przebudowę zjazdów publicznych i indywidualnych. Kolejnym etapem będzie poszerzenie jezdni do wymaganej szerokości i rozbudowa istniejącej kanalizacji deszczowej. Zostaną tu także wykonane utwardzone pobocza i nowe elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym: próg zwalniający w postaci wyniesionego przejścia dla pieszych przy szkole oraz wykonanie oświetlonej wyspy rozdzielającej pasy jezdni w celu spowolnienia ruchu samochodowego przy wjeździe do miejscowości. Zadanie przewiduje również wymianę nawierzchni chodników i zjazdów oraz budowę nowych. Przewidywany termin zakończenia prac budowlanych to październik 2018 roku.

Powyższa inwestycja została przygotowana i będzie nadzorowana przez Powiatowy Zarząd Dróg w Zwoleniu, którym kieruje dyrektor Tomasz Mordziński.

 

Mirosława Gregorczyk 
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook