Dzisiaj jest wtorek, 29 września 2020 r., 273 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Szkoła na miarę XXI wieku – za nami Dzień Otwarty Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu
Dodał: MaG, 16-05-2018 15:55, odsłon: 3099
fot.SPZ
fot.SPZ

Nowy obiekt z doskonale wyposażonymi pracowniami, nowoczesny sprzęt, szereg innowacyjnych projektów edukacyjnych, szkoleń i staży zawodowych, możliwość uzyskania międzynarodowych certyfikatów i największa zdawalność egzaminów zawodowych w regionie – uczniowie gimnazjów wzięli udział w Dniu Otwartym Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu i zapoznali się z ofertą placówki. Były liczne pokazy, konkursy, zawody sportowe i świetna zabawa.

11 maja Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu tętnił życiem. Placówkę odwiedziły tłumy gimnazjalistów, którzy przyjechali, aby zapoznać się z ofertą szkoły i zdecydować o swojej dalszej ścieżce edukacyjnej.


- Budynek Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu powstał cztery lata temu i jest dumą powiatu zwoleńskiego. Inwestycja opiewała na kwotę blisko 15 milionów złotych i była przeprowadzona dzięki dobrej współpracy pomiędzy Starostwem Powiatowym w Zwoleniu, a Urzędem Marszałkowskim i Ministrem Sportu, dzięki czemu udało się pozyskać na jej realizację dofinansowanie zewnętrzne – mówi Waldemar Urbański, starosta zwoleński.


Konkursy, pokazy, zawody sportowe i zwiedzanie szkoły


Gospodarze wydarzenia zadbali, aby goście nie tylko zwiedzili obiekt, ale także dobrze się bawili. Na hali sportowej zorganizowano zawody sportowe. Miłośnicy historii mogli wziąć udział w konkursie historycznym „Ku Niepodległej”. Był też konkurs plastyczny i podróżniczy. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się turniej CS:GO.

 

Była też degustacja potraw, pokazy fryzjerstwa, chemiczne i możliwości drukarek 3D.


Przewodnicy oprowadzali gości po obiekcie, którzy obejrzeli sale językowe z nowoczesnymi panelami i słuchawkami, pracownię chemiczną z prawdziwego zdarzenia, pracownię mechanizacji i wiele innych sal, które wyposażone są między innymi w tablice multimedialne, projektory, wizualizery i specjalistyczny sprzęt z danej dziedziny kształcenia. Uczniowie gimnazjów mogli także zapoznać się ze specyfiką pracy w poszczególnych pracowniach.

 

Liczne projekty unijne, które realizujemy pozwoliły doskonale wyposażyć wszystkie klasopracownie. Dzięki zaangażowaniu dyrektorów, pracowników i nauczycieli w pozyskiwanie środków zewnętrznych mamy dzisiaj szkołę na miarę XXI wieku – podkreśla starosta Waldemar Urbański.  


Na gimnazjalistach ogromne wrażenie zrobiło skrzydło informatyczne, w skład którego wchodzi pięć w pełni wyposażonych w najnowszej generacji sprzęt sal oraz serwerownia z urządzeniami sieciowymi, jakie spotyka się w dużych przedsiębiorstwach.


Mamy doskonałą infrastrukturę sieciową z bardzo specjalistycznym oprogramowaniem. Ponadto ściśle współpracujemy z firmą Microsoft, dzięki czemu możemy korzystać z programu DreamSpark. Oznacza to, że nasi uczniowie na czas edukacji otrzymują do swojej dyspozycji oprogramowanie systemowe serwerów, języki programowania, systemy baz danych, których koszt można liczyć w tysiącach złotych – mówi Paweł Ozga, wicedyrektor do spraw szkolenia praktycznego Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu.


W szkole prowadzona jest także Akademia CISCO. W jej ramach uczniowie biorą udział w kursie, który kończy się egzaminem i możliwością uzyskania międzynarodowego certyfikatu, który uznawany jest na całym świecie. Jest to pierwszy krok na ścieżce zawodowej informatyka, ponieważ w jego świecie certyfikacja jest podstawą – dodaje wicedyrektor Paweł Ozga.


Warto dodać, że na terenie całej szkoły dostępne jest darmowe WI-FI i kioski multimedialne, czyli ekrany dotykowe z dostępem do Internetu. Szkoła posiada również własne drukarki 3D i drony.

 

- Jednak Zespół Szkół to nie tylko piękny budynek, ale przede wszystkim genialna atmosfera stworzona zarówno przez nauczycieli, jak i samych uczniówmówił starosta.


Liczne kierunki kształcenia i ciekawe projekty unijne


Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych oferuje bogaty wachlarz kierunków kształcenia. Technikum kształci uczniów w zawodach: technik agrobiznesu, technik architektury krajobrazu, technik ekonomista, technik geodeta, technik informatyk, technik rolnik i technik spedytor.


Warto uczyć się w naszej szkole, ponieważ jesteśmy najlepszą szkołą zawodową w regionie. Mamy bardzo wysoki poziom zdawalności egzaminów zawodowych, jeden z najwyższych w całym województwie mazowieckim – podkreśla Arosław Jakóbik, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu.


Jednak Zespół Szkół w Zwoleniu, to nie tylko Technikum, ale także Branżowa Szkoła I stopnia, która oferuje kształcenie w zawodach: operator pojazdów i maszyn rolniczych, mechanik pojazdów samochodowych, kucharz, piekarz, cukiernik, stolarz, fryzjer, elektryk, monter elektronik, operator obrabiarek skrawających i inne.


- W branżowej szkole pierwszego stopnia podstawowym kierunkiem jest mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych, który daje kwalifikacje uprawniające do przejęcia i prowadzenia gospodarstw rolnych i starania się o dotację w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - mówi dyrektor Arosław Jakóbik. – Warto dodać, że mamy doskonałą bazę dydaktyczną, którą w tym roku rozszerzamy o Centrum Kształcenia Praktycznego oraz Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego wraz internatem – informuje dyrektor.


Szkoła angażuje się także w edukacyjne projekty unijne. - W obecnej chwili realizujemy projekt pod nazwą „Inwestycja w przyszłość”, który ma za zadanie zwiększyć umiejętności i wiedzę z zakresu innowacyjnego kształcenia zawodowego – mówi wicedyrektor Paweł Ozga. – Uczniowie w trakcie wakacji będą odbywali płatne staże zawodowe w dużych przedsiębiorstwach zgodnych z ich kierunkiem kształcenia. Warto tez podkreślić, że 40% uczniów otrzymuje ofertę pracy w miejscu, w którym odbyli staże. Mamy także już informację o kolejnym projekcie unijnym, który z pewnością pozwoli wprowadzić kolejne nowości do modelu kształcenia w naszej szkole – dodaje wicedyrektor.


Dobre wykształcenie – dobra przyszłość


Do nauki w Zespole Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu zachęcali nie tylko obecni uczniowie szkoły, ale także jej absolwenci. – Wybrałem ścieżkę edukacji na kierunku technik informatyk. Warto było zdobywać kwalifikacje właśnie tu, ponieważ bardzo szybko po ukończeniu szkoły znalazłem wymarzoną pracę w dużej korporacji, na bardzo dobrych warunkach płacowych i z możliwością dalszego rozwoju. Szkoła jest godna polecenia, szczególnie certyfikaty, które można tu zdobyć. Dzięki nim płynne wejście w rynek pracy jest o wiele łatwiejsze. To był świetny wybór – zapewnia Daniel Urban, absolwent Zespołu Szkół Techniczno-Rolniczych w Zwoleniu.

 


autor:Mirosława Gregorczyk   
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook