Dzisiaj jest niedziela, 12 lipca 2020 r., 194 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
W powiecie wiedzą, jak korzystać z unijnej kasy
Dodał: , 18-11-2015 13:22, odsłon: 3984

Powiat Zwoleński znalazł się na drugim miejscu w dawnym województwie radomskim pod względem wykorzystania środków unijnych na jednego mieszkańca w latach 2004–2014 w rankingu czasopisma "Wspólnota". Zajął jednocześnie miejsce w czwartej dziesiątce wśród 314 powiatów w całej Polsce. Statystycznie w tym okresie pozyskano 777,07 złotych na jednego mieszkańca naszego powiatu.

- Pozyskiwanie środków zewnętrznych, w tym unijnych, było i jest nadal priorytetem dla władz samorządu powiatu zwoleńskiego. W latach 2004 – 2014 przy wsparciu pieniędzmi z UE zrealizowano wiele inwestycji, jak również innych działań nakierowanych na rozwój kompetencji uczniów szkół ponadgimnazjalnych, osób bezrobotnych, klientów korzystających ze wsparcia opieki społecznej, czy też osób wykluczonych cyfrowo – przyznaje Edyta Sulima, sekretarz powiatu.

 

NAJWIĘKSZA INWESTYCJA W HISTORII

Przy wsparciu środków unijnych zbudowano nowy budynek dydaktyczny i pełnowymiarową halę sportową Zespołu Szkół Rolniczo - Technicznych w Zwoleniu. Była to największa inwestycja w dotychczasowej historii powiatu zwoleńskiego, której wartość wyniosła blisko 15 milionów zł.

 

DUŻO NA DROGI

Ponadto za środki unijne były realizowane zadania drogowe. Największą inwestycją w tym zakresie była przebudowa drogi powiatowej Zwoleń - Baryczka za około 4,7 mln zł.

 

KUPILI KOMPUTERY

Bardzo duże środki powiat zwoleński pozyskał na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu swoich mieszkańców. Kwota ponad 7 mln zł wydatkowana w ramach dwóch realizowanych projektów została przeznaczona na zakup sprzętu komputerowego i usług internetowych dla 740 osób oraz dla 29 świetlic i pracowni szkolnych.

 

W analizowanym dziesięcioleciu powiat zwoleński kilkakrotnie sięgał po fundusze unijne na szeroko rozumianą informatyzację, rozwój elektronicznej administracji i e-usług w takich jednostkach powiatu, jak: Starostwo Powiatowe, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej, czy szkoły ponadgimnazjalne: Zespół Szkół Licealnych i Zespół Szkół Rolniczo – Technicznych w Zwoleniu. Dzięki realizacji projektów w tym zakresie mieszkańcy powiatu zwoleńskiego mogą bez wychodzenia z domu załatwić wiele spraw w starostwie, zarejestrować się do lekarza lub sprawdzić oceny swoich pociech w e-dzienniku.

 

PROJEKTY SPOŁECZNE

Bardzo dużą wagę władze samorządowe powiatu zwoleńskiego przywiązywały i nadal przywiązują do projektów inwestujących w zasoby ludzkie, rozwój i podnoszenie kompetencji i kwalifikacji zawodowych oraz wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży. Stąd realizacja w minionej dekadzie kilkudziesięciu tzw. projektów społecznych.

 

Przedstawiciele lokalnej wspólnoty samorządowej dzięki pozyskanym przez powiat środkom unijnym mogli wielokrotnie spotkać się na ogólnodostępnych imprezach plenerowych, a także korzystać z efektów zrealizowanego projektu turystycznego w Sycynie, który przyciąga nie tylko mieszkańców naszego powiatu.

 

- Mamy za sobą dekadę intensywnej pracy zmierzającej do jak najbardziej skutecznego pozyskania i wykorzystania środków unijnych. Dzięki zaangażowaniu wielu osób udowodniliśmy, że mały nie oznacza słaby. Okazało się bowiem, że większe i bogatsze od naszego powiaty przegrały z nami w wyścigu po unijne pieniądze – zaznacza Edyta Sulima.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu:
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook