Dzisiaj jest czwartek, 23 stycznia 2020 r., 23 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony
„I Ty możesz uratować życie”
Dodał: M_Celi, 08-06-2013 13:42, odsłon: 2466

Już po raz IX w Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły odbył się Szkolny Tydzień BRD. W tym roku akcji przyświecało hasło: „I Ty możesz uratować życie”.

Celem akcji było popularyzowanie przepisów dotyczących poruszania się po drogach oraz upowszechnianie zasad udzielania pierwszej pomocy.

 

- naszym zadaniem jest oczywiście uświadamianie dzieci, o tym, jakie zagrożenia i niebezpieczeństwa mogą je spotkać na drodze i w jej pobliżu – mówiła, witając gości Elżbieta Wargacka.

 

W trakcie trwania IX Szkolnego Tygodnia BRD uczniowie aktywnie uczestniczyli w wielu konkursach. Organizatorzy zadbali by były one skierowane do wszystkich grup wiekowych. Dzieci wykonując prace plastyczne wykazały się nie tylko umiejętnościami ale i wiedzą dotyczącą między innymi zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, znajomością numerów alarmowych, czy pierwszej pomocy.

 

Działania BRD nie ograniczają się w szkole tylko do tego jednego tygodnia. Rozpoczynamy je już we wrześniu.

- już od pierwszych zajęć w szkole, musimy wyrobić u dzieci nawyki, które przyczynią się do tego, że ich droga do szkoły, pobyt w niej  i powrót do domu będą bezpieczne – wyjaśniała jedna z koordynatorek BRD

 

Dzieci kolejno biorą udział w różnych akcjach. Maluchy przystępują do Klubu Pancernika Gustawa oraz Klubu Bezpiecznego Puchatka. Odbywają się również spotkania z policjantami i strażakami. Wszystko po to, by dzieci traktowały ich, jako osoby godne zaufania. Dużym zainteresowaniem cieszą się też cykliczne akcje „Bezpieczna Droga do Szkoły” oraz „Jabłko czy cytryna?”.

 

Na zakończenie obecna na uroczystości Pani Burmistrz życzyła dzieciom dobrych wakacji oraz odrobiny szaleństwa w granicach bezpieczeństwa. Wyraziła też nadzieję, na to, że wszystkie przedsięwzięcia, podejmowane przez dyrekcję przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa najmłodszych. 


Skontaktuj się z autorem tekstu: M_Celi
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook