Dzisiaj jest wtorek, 29 września 2020 r., 273 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
(ZDJĘCIA) Wspaniały jubileusz połączył pokolenia - niezwykłe 50-lecie PSP
Dodał: MarBas, 27-11-2015 10:26, odsłon: 13574
fot. Mariusz Grotkowski i Mariusz Basaj
fot. Mariusz Grotkowski i Mariusz Basaj

Był tort, gorące życzenia, masa wspomnień i występy bardzo utalentowanych małych artystów. W czwartek 26 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu miały miejsce niezwykłe uroczystości - na jubileusz 50-lecia placówki przybyło bowiem kilka pokoleń uczniów i nauczycieli tej szkoły. Nie brakowało powodów do wzruszeń!

W czwartkowe popołudnie hala sportowa szkoły wypełniła się po brzegi. Na uroczystości przybyło wielu znamienitych gości i przyjaciół zwoleńskiej podstawówki: byli i obecni nauczyciele, rodzice uczniów, samorządowcy, przedstawiciele najróżniejszych instytucji oświaty, wszyscy ci, którzy żywią ogromny sentyment do PSP przy ul. Ludowej i chcieli to okazać.

 

Wyjątkowa chwila

 

Uroczystości rozpoczęły się od tanecznego akcentu. Grupa 16-ciorga uczniów zaprezentowała wszystkim gościom mazura. Po krótkim występie, na salę wprowadzono Sztandar i odśpiewano Hymn Państwowy oraz Hymn Szkoły.

 

 

Następnie przyszła chwila na oficjalne powitanie zaproszonych gości przez dyrektor Elżbietę Wargacką i krótkie przypomnienie 50-letniej historii szkoły.

 

Niezwykle podniosłą chwilą była ceremonia wręczania medali pamiątkowych, przygotowanych specjalnie na tę okazję.

 

 

Gościnne progi

 

Na urodziny szkoły przybyli m.in. poseł na Sejm RP Leszek Ruszczyk, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski i radny mazowiecki Zbigniew Gołąbek. Panowie przekazali na ręce dyrektor Elżbiety Wargackiej, medal okolicznościowy nadany szkole za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz Województwa Mazowieckiego. Ponadto, obecna gospodarz szkoły i jej poprzednicy otrzymali dyplomy uznania.

 

 

- Ciężko będzie wielu szkołom województwa mazowieckiego pobić taką organizację tak wspaniałych uroczystości - chwalił czwartkowe święto Rafał Rajkowski. Zwrócił się też do dzieci: - Pamiętajcie, chociaż może ciężko wam to dziś zrozumieć, czasy szkolne są najpiękniejszymi czasami w życiu każdego człowieka.

 

 

- Chciałbym życzyć dzieciom, żeby przeżywały jak najpiękniejsze chwile. Władzom zaś chciałbym podziękować za to, że udało im się zintegrować dziś tak wielu przyjaciół szkoły - mówił poseł Leszek Ruszczyk, który zobowiązał się zorganizować wycieczkę do Sejmu dla podopiecznych szkoły.

 

Są powody do wzruszenia

 

Głos zabrała również burmistrz Bogusława Jaworska, która w swoim wystąpieniu wspominała zarówno początki szkoły, jak i najnowsze wydarzenia. Co ciekawe, sama była jedną z pierwszych uczennic, które uczęszczały do tej placówki. - Dzisiejszy jubileusz ma dla mnie bardzo osobisty wymiar (...) To bardzo miłe uczucie móc po latach powitać swoich nauczycieli, którzy byli wówczas dla nas uczniów byli największymi autorytetami i są do dziś - przyznała.

 

 

W końcu scenę opanowali młodzi artyści, którzy zaprezentowali bardzo zróżnicowany repertuar - nie zabrakło piosenek, wierszy czy układów tanecznych.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć, a już wkrótce opublikujemy materiał wideo z tego wydarzenia.


Skontaktuj się z autorem tekstu: MarBas
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook