Dzisiaj jest poniedziałek, 25 maja 2020 r., 146 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
REMAX Sp. z o.o.
Uczniowie z podstawówki wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX. Trzymamy za nich kciuki
Dodał: M_Celi, 07-03-2014 23:02, odsłon: 2235
PSP Zwoleń
PSP Zwoleń

W Publicznej Szkole Podstawowej w Zwoleniu po raz drugi odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. 25 ochotników zmierzyło się z pytaniami testowymi. Na wyniku muszą czekać aż do maja!

Uczniowie klas 4-6 zachęceni wysokimi wynikami kolegów z poprzedniego roku oraz nagrodami jakie oni otrzymali chętnie zgłosili się do tegorocznej edycji. Oprócz perspektywy otrzymania atrakcyjnych nagród konkurs był doskonałą okazją do sprawdzenia swoich kompetencji językowych oraz wykazania się wiedzą z zakresu kultury i historii Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i innych krajów anglojęzycznych.


Uczniowie zmierzyli się z testem składającym się z trzydziestu zadań wielokrotnego wyboru. Konkurs „FOX” uważany jest za jeden z najtrudniejszych konkursów z języka angielskiego w Polsce! Zadania w większości wykraczają poza poziom danej grupy wiekowej!

 

Udział w konkursie to również okazja do bliższego poznania przykładów literatury brytyjskiej i amerykańskiej, ponieważ warunkiem udziału jest przeczytanie wyznaczonej przez organizatorów lektury, której dotyczą niektóre pytania testu. W tegorocznej edycji konkursu, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej stali się „ekspertami” w zakresie znajomości takich książek jak „The Wishing Fish” oraz „Tom Sawyer”.

Skontaktuj się z autorem tekstu: M_Celi
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook