Dzisiaj jest sobota, 11 lipca 2020 r., 193 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
QFG
165 tysięcy dofinansowania dla powiatu zwoleńskiego – umowy podpisane
Dodał: MaG, 12-06-2018 15:09, odsłon: 2451
fot.SPZ
fot.SPZ

Powiat zwoleński znalazł się w gronie 59 beneficjentów z regionu radomskiego, którzy otrzymają wsparcie finansowe z budżetu Mazowsza na budowę lub modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Umowa w tej sprawie została podpisana w piątek 8 czerwca.

Zarząd województwa mazowieckiego zdecydował o przyznaniu wsparcia finansowego dla powiatu zwoleńskiego.

 

Kolejne dofinansowanie zadań prowadzonych na terenie powiatu zwoleńskiego jest potwierdzeniem dobrej współpracy na szczeblu samorządów powiatu zwoleńskiego oraz województwa mazowieckiego – mówi Waldemar Urbański, starosta zwoleński. – Sprawne sięganie po środki zewnętrzne to także wynik dobrego przygotowania wniosków, które muszą przejść gęste sito oceny formalnej i merytorycznej. To nasz wspólny sukces, który bardzo cieszy i mobilizuje do dalszej pracy – dodaje starosta.

 

Umowę w tej sprawie swoimi podpisami sygnowali: Rafał Rajkowski – członek zarządu województwa mazowieckiego, Waldemar Urbański – starosta zwoleński oraz Arkadiusz Sulima – wicestarosta.


 
 Jak podkreśla Rafał Rajkowski - członek zarządu województwa mazowieckiego inwestycje drogowe to szczególnie ważne zadania w każdej gminie i powiecie. - Dobry dojazd do pól i gospodarstw rolnych to duże ułatwienie dla rolników w ich codziennej pracy, ale także wszystkich mieszkańców terenów wiejskich. Dlatego bardzo się cieszę, że po raz kolejny możemy przeznaczyć środki na budowę i modernizację dróg – mówi Rafał Rajkowski.

Dofinansowanie dla powiatu zwoleńskiego wyniesie w sumie 165 tysięcy i będzie przeznaczone na realizację dwóch zadań. Pierwsze z nich to przebudowa drogi powiatowej Zwoleń – Filipinów o długości 930 metrów. - Zakres robót budowlanych przewiduje wymianę uszkodzonego przepustu pod koroną drogi, położenie dwóch warstw bitumicznych z betonu asfaltowego oraz wykonanie obustronnych poboczy z kruszywa łamanego. Prace na tym odcinku już trwają i zostaną zakończone w czerwcu tego roku – informuje Tomasz Mordziński, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Zwoleniu. Koszt inwestycji to 296 tys. 799 zł. Dofinansowanie tego zadania wyniesie 162 tys. zł.

Drugim zadaniem, które otrzymało wsparcie finansowe z budżetu Mazowsza jest przebudowa drogi powiatowej o długości 400 metrów na odcinku Zwoleń-Kroczów-Kazanów. Przetarg na wykonanie tej inwestycji zostanie ogłoszony jeszcze w czerwcu. Zakres prac budowlanych obejmuje wymianę nawierzchni drogi oraz budowę pobocza z kruszywa łamanego. Realizacja inwestycji ma zakończyć się tego lata.

 autor: Mirosława Gregorczyk  
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook