Dzisiaj jest czwartek, 27 czerwca 2019 r., 178 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
„Duża rodzina 3+” – szansą dla rodzin wielodzietnych
Dodał: M_Celi, 05-07-2013 22:02, odsłon: 4147

Program „Duża Rodzina 3+” to nic innego, jak ukłon w stronę miejscowych rodzin wielodzietnych. Głównym celem programu jest wspieranie rodzin wielodzietnych i rodzin zastępczych z miasta i gminy Zwoleń.

Program ma wpływać na zwiększenie szans rozwojowych, a także na kreowanie pozytywnego wizerunku takich rodzin oraz poprawę warunków ich życia.

 

Program ma ułatwić dostępność rodzinom do działań kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych oferowanych przez jednostki organizacyjne i instytucje kultury Gminy Zwoleń.

 

W rozmowie z Burmistrz Zwolenia dowiedzieliśmy się, że podobne rozwiązania są już stosowane w wielu miastach w Polsce, jednak tyczy się to głównie większych aglomeracji. Bogusława Jaworska stwierdziła, że większe miasta mają większe możliwości. Mogą zaoferować wiele zniżek, między innymi na korzystanie z kin, basenów, czy komunikacji miejskiej. Czego nie mogą zrobić na ogół gminy, ze względu na to, że takich ośrodków nie posiadają. Nie oznacza to jednak, że takie rodziny w naszej gminie nie mogą liczyć na wsparcie. Zawsze można zaproponować zniżki lub darmowe bilety do Muzeum Regionalnego, czy na zajęcia w Domu Kultury. W przykładach pada też propozycja zniżek na pobyt dzieci w przedszkolu, czy dowóz do szkół.

 

Jeśli wszystko potoczy się pomyślnie, zostanie zawarte również porozumienie z władzami Kozienic, odnośnie korzystania z basenu.

 

Dużą ulgą dla tych rodzin ma być też zmiana w regulaminie śmieciowym, dzięki której nie będą musiały płacić za każdego członka rodziny.


Zwolnienia z opłat i ulgi będą dostępne za pomocą specjalnych kart, które przypominają karty bankowe.

Ważną informacją jest to, że karty nie będą wydawane prze Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej , ponieważ on zajmuje się głównie udzielaniem wsparcia rodzinom niezamożnym. Natomiast „Duża Rodzina 3+” jest kierowana do wszystkich rodzin, niezależnie od ich statusu społecznego czy sytuacji materialnej. Prawdopodobnie to urząd miejski zajmie się w całości obsługą tego programu oraz wydawaniem kart.

Mimo iż program ruszy dopiero od września już teraz rodziny spełniające warunki mogą zgłaszać się po wnioski i szczegółowe informacje do urzędu.

 

Warto zaznaczyć, że gmina nadal poszukuje partnerów do programu, którzy w zamian za oferowane zniżki rodzinom wielodzietnym, będą mogli posługiwać się logiem programu „Duża Rodzina 3+”.

Skontaktuj się z autorem tekstu: M_Celi
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook