Dzisiaj jest wtorek, 29 września 2020 r., 273 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony
[FOTO, WIDEO] Super zabawa podczas XXVII Czarnoleskich Spotkaniach Sobótkowych
Dodał: MaG, 25-06-2018 17:40, odsłon: 5994
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Koncert Jana Wojdaka lidera zespołu Wawele, występ kabaretu OTTO, bieg po zdrowie, spotkanie z poezją, świetna zabawa razem z zespołem disco polo Piękni i Młodzi, pokaz sztucznych ogni i przede wszystkim świetna zabawa do późnych godzin. W sobotę odbyły się XXVII Czarnoleskie Spotkania Sobótkowe.

Tradycyjnie impreza podzielona była na trzy bloki. Tuż po godzinie 16:00 zebrani spotkali się w amfiteatrze w parku muzealnym, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie tegorocznej imprezy. Przybyłych gości przywitał gospodarz gminy wójt Tomasz Adamiec.


Do Czarnolasu zawitali m.in. radny sejmiku Mazowsza Zbigniew Gołąbek, starosta zwoleński Waldemar Urbański, samorządowcy, a także liczni przedstawiciele świata kultury i sztuki. - Jest nam niezmiernie miło po raz kolejny gościć Państwa w Czarnolesie. Witamy na kolejnych Czarnoleskich Spotkaniach Sobótkowych.- powitał przybył gości wójt Tomasz Adamiec


Sztuka w Czarnolesie
Jak co roku, podczas Sobótkowego Spotkania ogłoszone zostały wyniki konkursu literackiego o „Dzban Czarnoleskiego Miodu". Jury w składzie Piotr Müldner-Nieckowski  (przewodniczący), Adolf Krzemiński (członek) oraz Jacek Jan Tatak (członek komisji) postanowiło przyznać pierwszą nagrodę w wysokości 700 zł Katarzynie Wiktorii Polak z Krakowa za wiersze opatrzone „Jesienna”. Fundatorem nagrody był marszałek Województwa Mazowieckiego. Druga nagroda w wysokości 500 zł w konkursie została przyznana Pani Annie Piliszewskiej z Wieliczki za wiersze pt. „seans spirytystyczny”.  Fundatorem nagrody był burmistrz Zwolenia. Trzecią nagrodę 400zł otrzymał Jacek Tatar z Krakowa. Fundatorem nagrody był starosta zwoleński.

 

Katarzyna Wiktoria Polak z Krakowa zdobyła I nagrodę o „Dzban Czarnoleskiego Miodu


W tym konkursie przyznano również cztery wyróżnienia, które otrzymali: Krzysztof Rejmer z Warszawy, Monika Mazur-Mirowska z Radomia, Anna Mikos z Karczewa oraz Ela Galoch z Turku. Wręczona został również nagroda specjalna w wysokości 400 zł., którą otrzymał Tadeusz Charmuszko z Suwałk.


Galę Nagrody im. Jana Kochanowskiego poprowadził Adolf Krzemiński. W dziedzinie "Folkowej sztuki ludowej" przyznano za całokształt w działalności folklorystycznej  i podtrzymywaniu tradycji ludowej Jadwidze Skoczylas z Mierżączki. W tej samej kategorii drugą nagrodę otrzymał Krzysztof Maślanek za popularyzowanie kultury i sztuki regionalnej.

 

Fundatorem nagrody dla Krzysztofa Maślanka był wójt Tomasz Adamiec


W dziedzinie teatru nagrodę otrzymała Izabela Ronduda dyrektor Lipskiego Centrum Kultury. Nagrodę w dziedzinie ochrony dziedzictwa kulturowego otrzymała Natalia Anna Wieczerzyńska dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu.


Po raz drugi rozdane zostały również nagrody za udział w konkursie fotograficznym „Foto-Poetica”, fotografia inspirowana  twórczością Jana Kochanowskiego. Uczestnicy konkursu wybierali sobie fragment twórczości mistrza Jana ilustrując ją za pośrednictwem fotografii. - Efekty są zaskakujące. Na scenie można zobaczyć nagrodzone prace. Konkurs ten dedykowaliśmy młodzieży szkolnej starszej i troszeczkę młodszej – mówiła kierownik Muzeum Jana Kochanowskiego Maria Jaskot


W kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Prygiel z trzeciej klasy gimnazjum w Suskowli, drugą nagrodę otrzymała Klaudia Chołuj również uczennica  trzeciej klasy gimnazjum w Policznie, trzecią zaś nagrodę otrzymała Wiktoria Muniak z drugiej klasy gimnazjum w Suskowoli.


W kat. uczniów szkół ponadgimnazjalnych pierwszą nagrodę otrzymała Monika Geszejter z drugiej klasy LO w Białobrzegach, drugą nagrodę otrzymała Weronika Rzycka z LO w Zwoleniu, trzecią nagrodę otrzymała Klaudia Kuciara z drugiej klasy zwoleńskiego liceum.

 

 


Ze względu na opady deszczu dalszą część uroczystości przeniesiona została do dworku Muzeum Jana  Kochanowskiego. Tutaj zebrani mogli wysłuchać koncertu Tria Kameralnego Filharmonii Świętokrzyskiej.

 

Nie zabrakło też tradycyjnych występów ludowych, obrzędów sobótkowych

oraz degustacji miodu.


Bieg po zdrowie
Kolejną tradycją związaną z tą wyjątkową imprezą jest Czarnoleski Bieg oraz Czarnoleski Marsz po zdrowie, którego trasa wiedzie spod Pałacu Przeździeckich w Policznie do Muzeum Jana Kochanowskiego. W tym roku nagrodzono najszybszych zawodników i tak   pierwsze miejsce w kategorii mężczyzn wywalczył Walczyk Kamil, na drugiej pozycji znalazł się Borkowski  Tomasz,  trzecie miejsce zajął Wita Mikołaj. W kategorii kobiet najszybszą zawodniczką okazała się  Sobieszek Sylwia, Kozakiewcz Aneta, Uzdowska-Pryszcz Katarzyna.  

 

Nagrody zwycięzcom wręczał wójt Tomasz Adamiec


Muzyczny wieczór
Tuż po 19:00 całość imprezy przeniesiona została na dużą scenę. Były występy dzieci i zespołów folklorystycznych, ale również koncerty gwiazd.  O godzinie 20:00 na scenie wystąpił autor ponad 600 tekstów utworów muzycznych, lider zespołu Wawele Jan Wojdak. Tuż po nim scenę opanował kabaret OTTO, który bawi polską publiczność przez ponad ćwierć wieku. 

 

Hitem wieczoru był koncert zespołu disco polo Piękni i Młodzi. Zespół mimo chłodnej aury rozgrzał do czerwoności całą publiczność

 

Na tym koncercie wspólna sobótkowa zabaw się nie zakończyła. Tuż po koncercie gwiazd na wszystkich czekało widowisko „Tańczących fontann” oraz pokaz fajerwerków. Zabawa świętojańska potrwała do późnych godzin nocnych.


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook