Dzisiaj jest wtorek, 29 września 2020 r., 273 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Koncert Finałowy Festiwalu „Czerpiąc ze źródeł” w Gródku
Dodał: DL, 15-07-2019 16:59, odsłon: 1927
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

Koncert Finałowy Festiwalu „Czerpiąc ze źródeł”, który rozpoczął się w niedzielę 14 lipca o godzinie 12:00 w Gródku był zwieńczeniem Czarnoleskiego Festiwalu Sztuk. Cały festiwal trwał od 6 do 14 lipca. Była to świetna okazja do przeżycia intelektualnego wojażu poprzez między innymi wysłuchanie na żywo prawdziwych wirtuozów fortepianu, a także śpiewu. Festiwal łączył w sobie trzy dyscypliny, a mianowicie muzykę, poezję, malarstwo. 

Wczoraj Koncertem Finałowym zakończył się I Czarnoleski Festiwal Sztuk. Koncert rozpoczął się o godzinie 12:00 w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętej Trójcy w Gródku. Była to świetna okazja do usłyszenia wybitnych młodych pianistów, a także samego profesora Edwarda Wolanina, który również poprowadził Mistrzowskie Warsztaty Pianistyczne.

 

Głównym organizatorem wydarzenia była Fundacja Rzeka EN, zaś partnerami: Enea spółka Wytwarzanie, Lasy Państwowe i Piekarnia w Czarnolesie. Instrumenty muzyczne, specjalnie na czas trwania festiwalu, użyczył warszawski Salon Muzyczny „Pasja”.

 


 Natalia Wolanin oraz Edward Wolanin krótkim przywitaniem i wstępem zainaugurowali Koncert Finałowy.

 

Podczas koncertu przed licznie zgromadzoną widownią zaprezentowali się uczestnicy Warsztatów Pianistycznych, a mianowicie Antonina Kusyk, Nikodem Pelc, Eryk Parchański, Małgorzata Kruczek, a także Edward Wolanin oraz Natalia Wolanin, która jest Prezesem Fundacji Rzeka EN. Podczas finału można było usłyszeć wspaniałe wykonania utworów między innymi: Felixa Mendelssohna, Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego, czy także Enrique Granadosa.

 


Z dużą aprobatą publiczności spotkał się występ Eryka Parchańskiego, który zagrał utwory Karola Szymanowskiego oraz Fryderyka Chopina.

 

Równolegle z festiwalem odbywał się wernisaż prac malarskich Emilii Kudarewko - uczennicy ZPSP im. W. Gersona w Warszawie. Obrazy prezentowane są w Kordegardzie przy bramie Parkowej.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook