Dzisiaj jest piątek, 24 maja 2019 r., 144 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
https://www.facebook.com/sitarski.ireneusz/
Miliony na energię dla Gminy Policzna
Dodał: MarBas, 14-07-2017 17:45, odsłon: 4124
fot. Echo Dnia
fot. Echo Dnia

Umowę o dofinansowanie projektu odnawialnych źródeł energii podpisali w piątek członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski i wójt gminy Policzna Tomasz Adamiec. Do kilku gmin, w tym głównie do gminy Policzna trafią miliony złotych na odnawialne źródła energii.

Na odnawialne źródła energii

 

Dobre wiadomości dla mieszkańców gmin Policzna, Chotcza, Garbatka-Letnisko i Kazanów. Ponad 5,5 mln zł wsparcia pozwoli na instalację odnawialnych źródeł energii (OZE) w domach jednorodzinnych. W sumie we wszystkich tych gminach skorzysta z niego ponad 400 mieszkańców i ich rodzin.

 

Dzięki wypłatom ze środków unijnych w ramach projektu będą zainstalowane kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne, pompy ciepła typu powietrze-woda, a także piece na biomasę.

 

Gmina Policzna będzie głównym beneficjentem umowy. W piątek umowę o dofinansowanie w tej sprawie podpisał wójt Tomasz Adamiec. - Gratuluję wójtowi wzorowo napisanego projektu. Dzięki wsparciu ze środków unijnych do mieszkańców kolejnych gmin w subregionie radomskim trafi 5,5 miliona złotych z funduszy unijnych. Wiem, że to pieniądze bardzo oczekiwane. Jednocześnie trwają prace nad uchwałą antysmogową, która także przyczyni się do zmniejszenia emisji szkodliwych gazów do atmosfery - powiedział Rafał Rajkowski.

 

Zyska natura

 

Inwestycja pozwoli mieszkańcom efektywnie wykorzystywać energię ze źródeł odnawialnych. Realizacja projektu wpłynie na poprawę jakości środowiska naturalnego, zmniejszy emisję zanieczyszczeń do powietrza, a także zredukuje emisję gazów cieplarnianych.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: MarBas
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook