Dzisiaj jest niedziela, 20 stycznia 2019 r., 20 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Przyszedł do MOPSu z nożem i zażądał pieniędzy
Dodał: admin, 21-03-2018 11:17, odsłon: 2138
fot.ED/ilustracja
fot.ED/ilustracja
41-latek chciał dostać natychmiast pieniądze z zasiłku. Kiedy dowiedział się, że to niemożliwe, ranił się nożem. Zatrzymała go policja, ale ani psychiatra, ani funkcjonariusze nie stwierdzili konieczności, by odizolować go na dłużej. Został wypuszczony, a mieszkańcy i pracownicy MOPS-u są zaniepokojeni.

W poniedziałek, 12 marca o godzinie 8.00 do siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zwoleniu wszedł 41-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Zwoleń. W grudniu zeszłego roku zakończył on odsiadkę w zakładzie karnym. Obecnie jest bezdomny i bezrobotny, a ze względu na swoją niepełnosprawność pobiera zasiłek. Kierownictwo zwoleńskiego MOPS-u wielokrotnie pochylało się nad jego sytuacją życiową proponując pomoc w postaci zapewnienia mu możliwości zakwaterowania w ośrodkach Monar Mar-Kot. Mężczyzna dwa razy skorzystał z tej propozycji - mieszkał w ośrodku w Lucimi, drugim razem w Strzałkowie. Dwukrotnie jednak wracał do dawnego życia, co było zapewne spowodowane regulaminem tych ośrodków, w którym jest zapis o zakazie spożywania alkoholu.
 
 
W poniedziałek z samego rana 41-latek odwiedził Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Zwrócił się do pracowników z wnioskiem o przyznanie zasiłku celowego za wykupione recepty, jednak zażądał pieniędzy natychmiast. Po wyjaśnieniu, że jest to niemożliwe, ustąpił. Jednak jeszcze przed południem podjął kolejną próbę dostania pieniędzy "do ręki", a pracownicy ponownie odmówili. Trzecie podejście do pozyskania szybkiego zastrzyku gotówki mężczyzna zrobił tego samego dnia koło południa. Wszedł do budynku i idąc korytarzem prosto do pokoju 12 zdjął kurtkę, pod którą ukrywał nóż. Widząc to kierowniczka MOPS-u ruszyła za nim i zastała go w pokoju 12, kiedy groził, że jeśli nie otrzyma żądanych pieniędzy zrobi sobie krzywdę.
 
Kiedy wszystkim pracownikom udało się pozamykać w innych pokojach mężczyzna dokonał samookaleczenia rozcinając sobie skórę na lewym przedramieniu.
 
Pracownicy Ośrodka natychmiast wezwali policję. Na miejsce natychmiast przybyło pięciu funkcjonariuszy z komendy, która znajduje się obok MOPS-u. Policjanci po negocjacjach nakłonili mężczyznę do odłożenia noża.
 
 Pilot z przyciskiem alarmowym, który znajduje się w każdym pokoju.
 
Pogotowie przewiozło rannego mężczyznę karetką do szpitala na radomskim Józefowie, w asyście radiowozu. Po opatrzeniu rany mężczyzna został przewieziony do szpitala psychiatrycznego przy ulicy Krychnowickiej w Radomiu. Tam lekarz psychiatra stwierdził, że nie ma podstaw ku temu, żeby mężczyznę zatrzymać w oddziale zamkniętym wbrew jego woli.
 
W tej sytuacji policjanci wrócili z mężczyzną do komendy w Zwoleniu, gdzie zostały postawione mu zarzut z artykuł 191 kodeksu karnego, czyli gróźb bezprawnych wobec pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Mężczyzna przyznał się do winy i postanowił poddać wymierzonej karze, ale na razie nie wiadomo, czy sprawa znajdzie swój finał w sądzie.
 
Jak mówi Krzysztof Gregorczyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu, w sytuacji takiej jak ta, gdy mężczyzna nie stwarzał bezpośredniego zagrożenia utraty zdrowia lub życia innych osób, nie istnieją podstawy prawne do zastosowania nadzwyczajnych środków zapobiegawczych w postaci aresztu tymczasowego. Mężczyzna wyszedł na wolność tego samego dnia.
 
Co na to mieszkańcy Zwolenia i sami pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej? Po tym zdarzeniu w drzwiach ośrodka pojawił się ochroniarz, a od piątku w każdym pokoju znajduje się przycisk, którego naciśnięcie od razu włącza alarm w firmie ochroniarskiej świadczącej usługi dla MOPS-u. Pracownicy są zaniepokojeni tym, że mężczyzna wyszedł na wolność bez żadnych konsekwencji.

Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Gózd
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook