Dzisiaj jest piątek, 24 maja 2019 r., 144 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
https://www.facebook.com/sitarski.ireneusz/
W powiecie zwoleńskim wiedzą, jak zdobywać kasę z UE
Dodał: , 04-10-2016 10:58, odsłon: 3063

Powiat zwoleński zajął trzecie miejsce w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA "Wydatki ze środków unijnych na projekty społeczno – inwestycyjne" w kategorii powiaty. 22 września na uroczystej Gali Liderów Samorządowych starosta zwoleński Waldemar Urbański odebrał z tej okazji dyplom.

Od kilkunastu lat Pismo Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA prowadzi wraz z prof. dr hab. Pawłem Swaniewiczem z Uniwersytetu Warszawskiego ranking "Wydatki inwestycyjne samorządów" i ranking "Wykorzystania środków europejskich". Rankingi te są opracowywane na podstawie obiektywnych danych Głównego Urzędu Statystycznego oraz danych Ministerstwa Finansów.

 

Wskaźnik rankingu "Wykorzystanie funduszy UE w projekty społeczne – inwestycje" bierze pod uwagę dotacje inwestycyjne z funduszy UE na zadania związane ze sferą społeczną. Uwzględniono tu wydatki w działach: turystyka, oświata i wychowanie, ochrona zdrowia, pomoc społeczna i pozostałe zadania w zakresie polityki społecznej, edukacyjna opieka wychowawcza, kultura i ochrona dziedzictwa narodowego, ogrody botaniczne i zoologiczne oraz naturalne obszary i obiekty chronionej przyrody, kultura fizyczna.

 

Zestawienia rankingowe obejmują okres 2007-2015, a więc od początku pierwszej, pełnej perspektywy finansowej po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej.

 

Wyniki rankingu zostały ogłoszone podczas Gali Inwestorów Samorządowych, która odbyła się w czwartek 22 września podczas Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Centrum Kongresowym w Katowicach.

 

 

Starosta Waldemar Urbański i wicestarosta Arkadiusz Sulima z nagrodą dla powiatu zwoleńskiego.

 

Laureatów rankingu, samorządowych liderów inwestycji w infrastrukturę uhonorowano statuetkami Kazimierza Wielkiego i dyplomami.

 

Za zajęcie 3. miejsca w tym rankingu nagrodzono powiat zwoleński, który na Gali Inwestorów Samorządowych reprezentowany był przez władze samorządu powiatowego -starostę zwoleńskiego Waldemara Urbańskiego i wicestarostę Arkadiusza Sulimę.

 

Dyplom z rąk Marcina Krupy prezydenta Katowic odebrał starosta zwoleński Waldemar Urbański.

 

Dziękuję pracownikom Starostwa Powiatowego w Zwoleniu, Powiatowego Urzędu Pracy, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Powiatowego Zarządu Dróg, którzy uczestniczyli w realizacji projektów unijnych w zakresie inwestycji społecznych. Dzięki Waszej pracy i zaangażowaniu Powiat Zwoleński pozyskuje duże środki zewnętrzne i odnosi sukcesy w pozyskiwaniu środków unijnych. Pozwala to na realizację zadań ważnych dla powiatu i lokalnej społeczności. Duże słowa uznania kieruję do Członków Zarządu Powiatu i Rady Powiatu w Zwoleniu za odważne, choć czasami trudne decyzje.

Szanowni Państwo! Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu powiatu zwoleńskiego na arenie ogólnopolskiej. Życzę wszystkim spełnienia marzeń, tych osobistych i tych zawodowych oraz satysfakcji z pracy na rzecz powiatu zwoleńskiego.

 

Starosta Zwoleński

Waldemar Urbański

 

Skontaktuj się z autorem tekstu:
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook