Dodał: MaG, 24-03-2020 09:29, odsłon: 4171
Do 26 kwietnia odłożono start ligowej wiosny w Polsce, ale również w regionie radomskim. Czy uda się tego dnia wznowić rozgrywki? Tego nie wie nikt.
Piłkarze naszych klubów trenują indywidualnie. Otrzymali rozpiski i próbują we własnym zakresie podtrzymać formę wypracowaną zimą. Nie jest to łatwe, bo przecież piłka nożna to sport zespołowy i ciężko będzie o odpowiednie przygotowanie. Z drugiej strony trenerzy przyznają, że z tego typu sytuacją polski futbol nie miał do czynienia od czasów drugiej wojny światowej, gdy przerwano rozgrywki na sześć lat.
Nadal nie ma pomysłu, czy rozgrywki będą dokończone systemem środa - niedziela do 30 czerwca, czy też zostaną odwołane, a tabele uznane z półrocza. Istnieje też opcja, że sezon zostanie anulowany.
- Nie znajdziemy złotego środka, aby wszyscy byli zadowoleni, aby nie było pokrzywdzonych. Część klubów mocno zainwestowało zimą, aby powalczyć o awans, czy utrzymanie. Związki piłkarskie począwszy od PZPN przez te wojewódzkie, będą musiały podjąć bardzo poważne, odpowiedzialne decyzje. To jednak nie dotyczy tylko piłki nożnej. Problemy dotkną inne sfery naszego życia - mówił w ostatnim wywiadzie prezes Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, Sławomir Pietrzyk.
"Echo dnia" przeprowadziło raport pośród klubów Campeon.pl Ligi Okręgowej. Trener Zwolenianki Zwoleń, Robert Rogala nie miał nawet czasu aby dobrze poznać i przygotować drużynę, bo kilkanaście dni przed epidemią rozpoczął swoją pracę w tym klubie.
- Ja mam bardzo trudne zadanie, bo przyszedłem zimą do klubu po kilku tygodniach przygotowań, nie zagraliśmy meczu, mógłbym przygotować zespół według własnego planu, ale nie mogę tego zrobić, bo nie możemy trenować. Zawodnicy mają natomiast rozpiski indywidualne. Kwestia spadków i awansów będzie sporna. Przede wszystkim chodzi o kwestie finansowe. Niektóre kluby zainwestowały sporo w zawodników, chciały walczyć o utrzymanie albo awans, a tymczasem decyzja przy stoliku może pozbawić ich miejsca w lidze. Moim zdaniem powinniśmy grać do końca, nawet jeśli przez to miałaby zostać skrócona przerwa letnia - tłumaczy Robert Rogala, trener Zwolenianki Zwoleń.
|  Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG |
Podziel się:
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Czy spektakl w Teatrze Polskim lub koncert zespołu Mazowsze, a także wizyta w&nb...
W dniach 13-15 maja na terenie powiatu zwoleńskiego odnotowano 6 zdarzeń, w kt&o...
To będzie wielkie sportowe wydarzenie! Już tylko nieco ponad tydzień dzieli nas ...
Gmina Policzna w ramach Programu Inwestycji Strategicznych, czyli pakietu społec...
Już w sobotę, 14 maja odbędzie się Czarnoleska Noc Muzeów. Organizatorzy ...
Jak wszyscy doskonale wiemy, gramatyka nie jest ulubionym tematem uczniów...
Na drogach niemal całego kraju będzie się odbywał intensywny ruch kolumn pojazd&...
Nowe place zabaw i miejsca rekreacji, oświetlenie uliczne, chodniki, przystanki ...
Samorząd Mazowsza dofinansuje jeden Rodzinny Ogród Działkowy w Zwoleniu.
Przegląd teatralny adresowany jest do zespołów teatralnych działających w...
Pomimo licznych apeli nawołujących do przestrzegania prędkości, komunikató...
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski ko...
Klub Sportowy Orlęta Zwoleń podpisał z Eneą Wytwarzanie kolejną umowę sponsoring...
Po raz kolejny uczniowie English College mogą sprawdzić swoje praktyczne umiejęt...
10 kwietnia 2022 r. o godz. 8.41 na terenie całego kraju włączone zostaną syreny...
Umiejętność radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia jest niezwykle istotnym eleme...
Czy kiedykolwiek chciałeś poczuć się jak na planie hollywoodzkiego filmu akcji? ...
W sobotę 2 kwietnia, tuż po godzinie pierwszej nastała całkowita ciemność. Teraz...
1, 2 i 3 kwietnia to daty, które każdy miłośnik dobrej kuchni już teraz p...
Od 28 marca rząd znosi część obostrzeń epidemicznych – poinformował na kon...