Dzisiaj jest poniedziałek, 20 września 2021 r., 263 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Elektrownia zaprasza do Strefy Komfortu. Projekcje filmowe i koncerty goszczą tu przez całe lato
Dodał: DL, 15-07-2021 13:15, odsłon: 1157
Koncert Tomasza Makowieckiego Fot. Marcin Kucewicz
Koncert Tomasza Makowieckiego Fot. Marcin Kucewicz

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu zaprasza do Strefy Komfortu, w ramach, której przez całe lato odbywa się cała masa ciekawych wydarzeń i atrakcji.

STREFA KOMFORTU 2021

 

Miło nam poinformować, że wszystkie wydarzenia w Elektrowni w ramach Strefy Komfortu cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców Radomia. Dla przypomnienia w ramach naszej Strefy zapraszamy na: kino na leżakach, warsztaty, koncerty oraz zajęcia jogi. Jeżeli pogoda dopisuje wszystkie spotkania odbywają się na tarasie, który został specjalnie zaaranżowany, tworząc niepowtarzalny klimat, pełen relaksu.

 

Strefa Komfortu to świetna propozycja też dla tych wszystkich, którzy nie wyjechali na wakacje, warto ten czas spędzić w Elektrowni,  bowiem każdy, bez względu na wiek i zainteresowania znajdzie tu coś dla siebie.

 

Przed nami w najbliższą niedzielę, kolejne warsztaty dla dzieci „Szary Kiwak”, a we wtorek, 20 lipca,  kolejna projekcja w ramach kina na leżakach, będzie można obejrzeć film Tomasza Jurkiewicza pt. „Każdy ma swoje lato”. 

 

Na zajęcia jogi oraz warsztaty obowiązują zapisy pod podanymi poniżej numerami telefonów.

 

TERMINARZ WYDARZEŃ STREFY KOMFORTU 2021

 

KINO NA TARASIE

 

20 VII godz. 21.30 – KAŻDY MA SWOJE LATO, obyczajowy, reż. Tomasz Jurkiewicz, Polska 2020 (80’) premiera

 

Akcja debiutanckiego filmu Tomasza Jurkiewicza rozgrywa się w niewielkim, konserwatywnym miasteczku niedaleko Krakowa. Pogrążoną w marazmie lokalną społeczność niespodziewanie budzi przyjazd młodej, zbuntowanej dziewczyny (w tej roli świetna Sandra Drzymalska), który burzy uczuciowy spokój trzypokoleniowej rodziny. Wyróżniona na Festiwalu w Gdyni 2020 kameralna opowieść o młodzieńczym buncie, pierwszej miłości i głęboko skrywanych rodzinnych tajemnicach.

 

3 VIII godz. 21.00 – TAJEMNICA RAOULA TABURINA, komedia, reż. Claudio Giovannesi, Francja 2018 (90’) premiera

 

Raoul Taburin jest specjalistą i prawdziwym ekspertem w dziedzinie naprawy rowerów. Jego wyostrzony słuch wyłapuje wszystkie podejrzane piski, dzięki czemu może bez problemu naprawić wszystkie usterki w rowerze. Jednak Raoul ma jedną tajemnicę, która prześladuje go na każdym kroku: specjalista od rowerów nie potrafi na nich jeździć. Z powodu niemożności złapania równowagi, każda próba jazdy podejmowana w dzieciństwie od razu kończyła się upadkiem. Czterdzieści lat później Raoul odczuwa tę niekompetencję jako prawdziwe przekleństwo. W końcu na jego drodze staje osoba, przed którą nie będzie mógł ukryć swojej tajemnicy. 

 

17 VIII godz. 20.30 – OSTATNIE LATO, dramat obyczajowy, reż. Jon Jones, Wielka Brytania 2018 (92’) premiera

 

Ostatnie lato to poruszająca historia osadzona w skrupulatnie odtworzonych realiach Szkocji lat siedemdziesiątych. W rajskiej atmosferze wakacji rozgrywa się niezwykły dramat, dający początek kolejnym nieoczekiwanym zwrotom akcji. Młodzi chłopcy, utraciwszy rodzinę, zmuszeni są skonfrontować się z brutalnym światem i przejść przyśpieszony kurs dojrzewania.

 

24 VIII godz. 20.30 – CZAROWNICA MIŁOŚCI, horror, komedia, reż. Anna Biller, USA 2019 (116’) premiera

 

Elaine (Samantha Robinson) to piękna i młoda wiedźma, która chce odnaleźć miłość swojego życia. Problem w tym, że przygotowywane przez nią zaklęcia i mikstury wywołują efekty nieco odmienne od oczekiwanych – potraktowani nimi kandydaci przypominają raczej nieszczęśliwe ofiary niż wymarzonych kochanków. Gdy więc wreszcie Elaine spotka mężczyznę swoich marzeń, determinacja doprowadzi ją na skraj szaleństwa.

 

Nagrodzony na festiwalach w Chicago i Dublinie, niezwykle ciepło przyjęty przez krytyków film Anny Biller to mikstura jedyna w swoim rodzaju – odnoszący się do technikolorowych snów z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych komediohorror, który porusza niezwykle współczesne tematy: wojny płci i męskiego strachu przed kobiecą seksualnością. Dzięki temu połączeniu Czarownica miłości na pewno rzuci na Was czar. Nawet jeśli jej bohaterka będzie miała z tym spore problemy. 

 

Godzina rozpoczęcia seansów jest umowna (zaczynamy gdy jest ciemno)

Bilety w cenie 8 zł będą w sprzedaży tylko w dniu projekcji, od godz. 14.00

W razie deszczu projekcja nie odbędzie się, ale bilety nie podlegają zwrotowi!

Zastrzegamy sobie prawo zmiany repertuaru z przyczyn niezależnych od organizatora

Wszystkie filmy dozwolone od 15 lat

 

Ilość miejsc ograniczona ze względu na przepisy dotyczące pandemii.

 

KONCERTY NA TARASIE 

 

INA WEST, sobota, 14 sierpnia, godz.20.30

Ina West tworzy transową, nowofalową elektronikę z elementami folku i jazzu. 

 

Producentka, autorka muzyki i tekstów, łącząca minimalistyczny chłód brzmienia wczesnego Depeche Mode z koncertowa energia Die Antwoord. W wydaniu na żywo serwuje połączenie klasycznego instrumentarium, tanecznego bitu i surowych wokalnych harmonii. 

Akt jaskrawy i opalizujący. Uniesienie ponad decorum i ostrożność. 

 

Nowy album -Girls - ukazał się cyfrowo oraz w limitowanej wersji czekoladowej płyty w 2019 roku. Dystrybucją zajęła się Agora.

 

Debiutancki album wydała pod pseudonimem Cosovel (2015), ma na swoim koncie występy na największych festiwalach w Polsce (Tauron Nowa Muzyka, Orange Warsaw Festival) i za granicą (The Great Escape (UK), Reeperbahn (DE), MENT (SLO), Mu:Con, Zandari (KOR), Fantoche (CHE) ). 

 

Współpracowała z Piotrem Roguckim, Julią Marcell; obecnie występuje w składzie koncertowym zespołu Tego Typa Mesa oraz współpracuje z Teatrem Polskim w Bygoszczy (muzyka do spektaklu Sprawa. Dzieje się dziś).

 

Skład grupy:

 

Ina West- głos, bas, klawisze

Jakob Kiersch - perkusja, głos // znany z projektów: Alphaville, Godz of Blitz, Julia Marcell

 

PERFECT SON, sobota, 21 sierpnia, godz.20.30

 

Perfect son to autorski projekt muzyczny Tobiasza Bilińskiego. Połączenie elektroniki, rocka oraz anglojęzycznych tekstów znalazło uznanie w oczach legendarnej wytwórni Sub Pop, która w 2019 roku wydała debiutancki album artysty pod tytułem „Cast”. 

Biliński występował wcześniej w takich zespołach jak: Kyst czy Coldair. 

 

Bilety na koncerty w cenie: 15 zł/osoba w przedsprzedaży oraz 20 zł w dniu koncertów. Można kupić wyłącznie w kasie Elektrowni, tydzień przed terminem koncertu

 

WARSZTATY NA TARASIE

 

SZARY KIWAK, niedziela, 18 lipca, godz.12.00

 

Użyjemy kolorów i ruchu do stworzenia abstrakcyjnych kompozycji, będziemy testować rozmaite sposoby rysowania: w biegu, nisko, wysoko, kręcąc się wokół siebie nawzajem.  Sprawdzimy jak szybkie potrafią być farby. Odkryjemy co nam przypomina obrys stopy, a co ramienia i jak je połączyć w nieoczywisty rodzinny portret. Warsztaty będą okazją do wspólnej zabawy małych i dużych, będziemy ruszać się i rysować w wygodnych ubraniach, które mogą się pobrudzić w trakcie zabawy od pasteli, farb, mazaków. 

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat

 

Zapisy na zajęcia od 12 lipca, pod numerem 505 38 28 24 (w godz.8.00 – 16.00)

Cena – 10 zł/rodzina (max 3 osoby)

Czas trwania 1,5 godziny.

 

Prosimy o założenie wygodnych ubrań, które mogą pobrudzić się w trakcie warsztatów.

Polecamy zabrać ze sobą wodę do picia. 

 

Kolażowe pocztówki z HEKLA STUDIO, niedziela, 8 sierpnia, godz.15.00

Zapraszamy na letnie warsztaty z ilustracji, podczas których będziemy tworzyć pocztówki przy użyciu techniki kolażu. Niech surrealistyczne, kolażowe połączenia, przeniosą nas do nieistniejących przestrzeni, których próżno szukać na mapie. Do pracy posłużą nam vintage widokówki oraz wielobarwne, wycinane elementy, które stworzymy sami, podczas warsztatu (eksperymentując z różnymi technikami plastycznymi).

Zajęcia dla młodzieży (od 15 lat) i dorosłych poprowadzi Hekla Studio. 

 

Zapisy na zajęcia od 2 sierpnia, pod numerem 505 38 28 24 ( w godz.8.00 – 16.00)

 

Cena – 10 zł/osoba

 

JOGA NA TARASIE

 

Terminy: 28 lipca, godz.18.00 (zajęcia odbywają się w środy)

11 sierpnia, 25 sierpnia, godz.18.00 (zajęcia odbywają się w środy)

 

Zapraszamy do wspólnej praktyki jogi. Na naszych zajęciach poznacie najważniejsze asany oraz nauczycie się prawidłowego oddechu tak, aby w łatwy sposób zrelaksować nie tylko ciało, ale i umysł. Fizycznej i emocjonalnej równowagi będziemy szuka z Katarzyną Buchacz – certyfikowaną nauczycielką jogi Iyengara w stopniu Introductory II i właścicielką studia Pani Joga w Radomiu.

 

Zajęcia są otwarte dla wszystkich, niezależnie od stopnia zaawansowania, i trwają 1,5 godziny.

Wszystkich chętnych prosimy o rezerwację miejsca pod numerem telefonu 513 251 797 lub poprzez profil Elektrowni na Facebooku. W treści wiadomości proszę podać imię i nazwisko. 

 

Istnieje możliwość wypożyczenia maty lub koca. Prosimy o zgłaszanie takiej potrzeby podczas zapisu. 

Bilety w cenie 8 zł/osoba,można kupić wyłącznie w dniu zajęć, w kasie Elektrowni od godz. 14.00

W razie złej pogody zajęcia zostaną przeniesione do budynku.

…………………………………………………………………………………………………..

Wszystkie wydarzenia w ramach Strefy Komfortu odbywają się na tarasie Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, przy ul. Kopernika 1. 

 

Liczba miejsc jest ograniczona. 

 

Na warsztaty i zajęcia jogi obowiązuje rezerwacja miejsc!

 

Wydarzenia odbywają się z zachowaniem aktualnie obowiązującego reżimu sanitarnego. 

 

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl.
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
ZOBACZ WIĘCEJ
WIĘCEJ +
premiera filmu Żeby nie było sladów - Agnieszka Kot
Prezentujemy kalendarz projekcji kina radomskiej Elektrowni na okres 24 do 30 wr...
Fot. archiwum artystki
Za tydzień, w piątek, 24 września o godzinie 15 Mazowieckie Centrum Sztuki Wsp&o...
Metoda Dualna to specjalny system kształcenia językowego, w którym zajęci...
Bohdan Łazuka w spektaklu „Biesiada u hrabiny Kotłubaj”  Foto: materiały prasowe
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, zaprasza w...
Przedstawiamy kalendarz projekcji kina na okres 17 – 23 września oraz term...
Fot. Marcin Kucewicz
Tylko jeszcze do niedzieli, 12 września, można oglądać wystawę Grupy Pendzle + D...
Kompletnym Systemem Ociepleń Termo Organika – to optymalne rozwiązanie! Wc...
Poniżej przedstawiamy kalendarz projekci kina w Mazowieckim Centrum Sztuki Wsp&o...
Porty Lotnicze ogłosiły konkurs na opracowanie projektu logo i elementów ...
fot.Mariusz Grotkowski/Julia Grotkowska/Agencja Arpass
Za nami istne szaleństwo w proszku! Było wesoło i kolorowo. W piątek parking prz...
Fot. archiwum
Jakie plany na weekend? Jeśli lubicie jazdę rowerem w lesie i chcecie się sprawd...
Fot. MCSW Elektrownia
Kino działające przy Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia ...
Przedstawiamy kalendarz projekcji kina Mazowieckiego Centrum Sztuki Współ...
Czeka Cię ważny egzamin z angielskiego? • Matura Podstawowa? • Matur...
W reklamach i mediach społecznościowych różne szkoły językowe wręcz prześ...
Fot.  Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej
Jak kończyć wakacje to z przytupem. Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesn...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu w naszym regionie zostało przedłu...
fot.Julia Grotkowska/ Agencja Arpass
3 września odbędzie się Holi Święto Kolorów w Zwoleniu. Na przybyłych cze...
fot. archiwum artystów
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, zaprasza w...
Poniżej przedstawiamy kalendarz projekci kina w Mazowieckim Centrum Sztuki Wsp&o...

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Gmina Policzna
Zobacz więcej
MCSW Elektrownia
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM TELEFON
SPRZEDAM TELEFON
Xiaomi Redmi 9, prawie nowy, bo użytkowany zaledwie pół roku. Posiada naturalne ślady użytkowania ( delikatne otarcie) . Sprawny, bez żadnych uszkodzeń. Oryginalne opakowanie, ładowarka i obudowa. Ma najnowsze MIUI 12.0.2. Pojemność bateri wynosi 50...
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook