Dzisiaj jest czwartek, 20 stycznia 2022 r., 20 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
PPL podpisał ważne dla lotniska w Radomiu umowy. Coral Travel pierwszym touroperatorem [ZDJĘCIA]
Dodał: MaG, 08-11-2021 16:55, odsłon: 243
zdjęcia: Stanisław Wojtera i Kaan Ergun
zdjęcia: Stanisław Wojtera i Kaan Ergun

W budowanym terminalu lotniska w Radomiu odbyły się dziś ważne wydarzenia dla przyszłości portu. Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) podpisało dwa listy intencyjne oraz umowę sponsoringową.

Prace na lotnisku w Radomiu przebiegają zgodnie z harmonogramem. W terminalu, wieży kontroli lotów, strażnicy LSP, jak i w budynkach administracyjno-biurowych trwają roboty wykończeniowe, o czym mogli przekonać się zaproszeni goście, a także dziennikarze.

 

- Jestem dumny, widząc na jakim jesteśmy etapie i jak dużo tutaj zostało zrobione. Gdy byłem tu przed rokiem, kilka dni po przejęciu sterów w PPL, to miejsce wyglądało zupełnie inaczej i o takim zaawansowaniu prac nie było mowy. Przez ten rok przeszliśmy gigantyczna drogę i jesteśmy w zupełnie innej rzeczywistości. To pokazuje, że lotnisko Warszawa-Radom ma przed sobą przyszłość - mówił prezes "Portów Lotniczych", Stanisław Wojtera.

 

Lotnisko będzie potrzebować wielu pracowników

Stąd nawiązanie współpracy PPL-u z Powiatowym Urzędem Pracy w Radomiu i Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. Współpraca będzie dotyczyć rekrutacji oraz specjalistycznego szkolenia kadr, które w przyszłości zasilą radomski port lotniczy.

 

- Będziemy potrzebować ludzi do pracy. Dobrze przygotowana kadra wymaga długich i specjalistycznych szkoleń. Pilotażowo uruchomiliśmy już nawet klasę o specjalizacji technik lotniskowych służb operacyjnych - powiedział Grzegorz Tuszyński, dyrektor lotniska Warszawa-Radom.

 

- Będą to uczniowie klasy o specjalizacji technik lotniskowych służb operacyjnych, jest to bardzo mocne wsparcie dające możliwość wykształcenia umiejętności i kompetencji w zakresie wykonywania pracy na lotnisku - dodała Katarzyna Kołodziejska, dyrektor technikum ZDZ w Radomiu.

 

 

Coral Travel pierwszym touroperatorem

 

Podczas spotkania został podpisany list intencyjny między PPL a Coral Travel, biurem podróży, które organizuje wyjazdy do niemal 90 kierunków w 40 krajach, m.in. do Turcji, Grecji, Hiszpanii, Egiptu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich czy Tajlandii.

 

Coral Travel należy do międzynarodowej grupy z siedzibą w Turcji - OTI Holding. To nie pierwszy element współpracy między PPL a Coral Travel - biuro podroży działa przy organizacji wyjazdów turystycznych z Warszawy i Zielonej Góry.

 

- Cieszymy się, że będziemy mogli w niedalekiej przyszłości poszerzyć naszą ofertę o wyloty z lotniska Warszawa-Radom. Będzie to dobra alternatywa dla klientów z południowej części woj. mazowieckiego, dla których wygodne i bliższe będą wyloty właśnie z lotniska w Radomiu. Jesteśmy mile zaskoczeni standardem i rozwiązaniami projektowanymi na lotnisku, z myślą o rodzinach rozpoczynających swoje wymarzone wakacje. Na rozszerzeniu naszej współpracy z PPL obejmującej dziś Lotnisko Chopina i lotnisko Zielona Góra skorzystają przede wszystkim nasi klienci - podkreślił Kaan Ergun, prezes biura turystycznego Coral Travel.

 

PPL gra z Radomką

W poniedziałek "Porty Lotnicze" podpisały również umowę sponsoringową z klubem występującym w siatkarskiej Tauron Lidze kobiet - E.Leclerc Moya Radomka Radom. Wsparcie jak na razie dotyczy sezonu 2021/2022.

 

- Lotnisko w Radomiu to nie tylko port lotniczy. To impuls, a nawet elektrowstrząs dla rozwoju całego regionu. Dzisiejsze porozumienie to wyraz tego, że stajemy się częścią społeczności radomskiej. I chce mocno podkreślić ten dzisiejszy sygnał - mówił Paweł Siennicki, wiceprezes "Portów Lotniczych".

 

 

- Współpraca z PPL będzie dla nas bardzo korzystna wizerunkowo. Pomoże to nam rozwijać nasze sportowe ambicje, tak aby za dwa lata latać z Radomia na europejskie puchary - dodał Łukasz Kruk, dyrektor klubu.

 

Lotnisko Warszawa-Radom

 

W październiku 2018 roku PPL przejęło lotnisko w Radomiu w celu przygotowania go do obsługi ruchu czarterowego i niskokosztowego. Lotnisko Warszawa-Radom jest budowane z myślą o wakacyjnych, rodzinnych wyjazdach.

 

Będzie to najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce. Przebudowana i zmodernizowana droga startowa oraz płyty postojowe umożliwią obsługiwanie samolotów popularnych typów, wykorzystywanych dziś przez przewoźników, w tym w szczególności linie czarterowe i niskokosztowe.

 

Lotnisko Warszawa-Radom jest tworzone z myślą o pasażerach, dla których udostępnione będzie darmowe szybkie Wi-Fi 5G, strefy gier towarzyskich, materiały filmowe z tłumaczem języka migowego, a także okazjonalne instalacje artystyczne oraz wydzielone strefy edukacyjne.

 

Port lotniczy będzie wyróżniać się na tle innych lotnisk. Poza świadczeniem standardowych usług lotniskowych oraz pozalotniskowych, teren stanie się miejscem do spędzania wolnego czasu, edukacji lotniskowej oraz atrakcją turystyczną.

 

Pierwsze rejsy z Radomia zaplanowano wraz z letnim rozkładem lotów w 2023 roku.

 

 

 

art./sp/PPL


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
ZOBACZ WIĘCEJ
WIĘCEJ +
Już za 2 tygodnie rozpoczynają się ferie zimowe i odwieczny dylemat rodzic&oacut...
Fot. por. Paweł Wójcik/ZK Żytkowice
W czwartek, 13 stycznia dyrektor Zakładu Karnego w Żytkowicach kpt. Ro...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
We wtorek po południu mieszkańcy Mazowsza, w tym powiatu zwoleńskiego otrzymali ...
Fot. pixabay/ilustracja
Od 14 do 15 stycznia w regionie niepodzielnie będzie panować piłka ręczna. Na pa...
Początek Nowego Roku to czas postanowień. Jedni wytrwale dążą do wyznaczonych ce...
Fot. policja.pl
Rząd wywiązał się z obietnicy i od 1 stycznia kierowcy muszą liczyć się z nowymi...
Fot. mazovia.pl
Rozpoczął się nabór w kolejnej edycji programu wsparcia dla mazowieckich ...
Fot. Google Maps
  Pismo Samorządu Terytorialnego “Wspólnota” przedstawi...
Biskup Marek Solarczyk. Fot. Damian Latos/agencja Arpass - archiwum
Biskup radomski Marek Solarczyk udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarm...
fot.PPL
Widoczne gołym okiem wielkie inwestycje w terminal i specjalistyczną infrastrukt...
Fot. ilustracja/pixabay.com
W 2022 roku będzie sporo dni wolnych, które pozwolą na wydłużenie wypoczy...
„Practice makes perfect” powtarzają Anglicy i nie da się ukryć, że w...
fot.PPL
Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" szuka pracowników na stanowis...
Fot. OSP KSRG Policzna/Facebook
Do zdarzenia doszło 8 grudnia na drodze między miejscowościami Wygoda/Kuszl&oacu...
Fot. Ministerstwo Zdrowia/Twitter
Obowiązkowe szczepienia dla trzech grup zawodowych. Prawo do sprawdzania test&oa...
Fot.PPL/obsługa lotniska
PPL Porty Lotnicze nawiązały współpracę z Szkołami Zakładu Doskonalenia Z...
fot.PPL
Budowa wieży kontroli lotów i strażnicy Lotniskowej Straży Pożarnej, kt&o...
fot.PPL
Ostatnie tygodnie przyniosły kolejne postępy robót na lotnisku Warszawa-R...
Fot. Ministerstwo Zdrowia/Twitter
Jesteśmy w apogeum czwartej fali - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski ...

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Gmina Policzna
Zobacz więcej
MCSW Elektrownia
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook