Dzisiaj jest niedziela, 27 maja 2018 r., 147 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
- Zmiany były przemyślane. To nie rewolucja – Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty o reformie edukacji
Dodał: , 24-01-2017 10:18, odsłon: 2637
Fot. Jakub Wojtaszewski
Fot. Jakub Wojtaszewski

W poniedziałek w Zespole Szkół w Kuczkach-Kolonii (gmina Gózd) odbyło się pierwsze na Mazowszu spotkanie informacyjno-konsultacyjne przy wdrażaniu reformy oświaty. - Do końca marca planujemy 57 kolejnych konferencji – mówiła Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty. Prosto z gminy Gózd Michałowska udała się na następne spotkanie, do Radomia.

W konferencji zorganizowanej przez wójta gminy Gózd Pawła Dziewita uczestniczyli nie tylko nauczyciele i pracownicy oświaty, ale też samorządowcy z ościennych gmin i radni powiatowi. Reforma oświaty nadal budzi dużo emocji. Dlatego frekwencja podczas poniedziałkowego spotkania w Zespole Szkół w Kuczkach Kolonii była wysoka.

 

- Zmiany były przemyślane. Nie są rewolucyjne i będą przeprowadzane kilka lat. Szkoły mają być bezpieczne i przyjazne dla każdego dziecka – zapewniała Aurelia Michałowska.

 

Podkreśliła także, że jednym z celów reformy jest mocniejsze postawienie na szkolnictwo zawodowe. Michałowska poinformowała również, że od stycznia działa zespół ds. wdrażania reformy edukacji.

 

 

W spotkaniu licznie uczestniczyli nauczyciele, dyrektorzy szkół i samorządowcy. Reforma edukacji nadal budzi sporo emocji.

 

Bardzo szczegółowo o nowej podstawie programowej i ramowym programie nauczania mówiły Anna Kalińska – dyrektor Wydziału Strategii i Nadzoru Pedagogicznego oraz Krystyna Mucha – dyrektor Wydziału Kształcenia Ogólnego Kuratorium Oświaty w Warszawie.

 

Do tej pory na Mazowszu odbyło się ponad 200 spotkań z nauczycielami, dyrektorami szkół, rodzicami i samorządowcami. Według danych Mazowieckiego Kuratorium Oświaty wzięło w nich udział blisko 8 tysięcy osób. Do końca marca w województwie zaplanowanych jest kolejnych 57 spotkań.

 

 

O działaniach informacyjnych i konsultacjach mówiła Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty.

 

 

Spotkanie w Zespole Szkół w Kuczkach-Kolonii było pierwszym na Mazowszu po podpisaniu ustawy o reformie oświaty. Do końca marca ma się odbyć kolejnych 57 debat.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu:
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Gózd
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
DAM PRACĘ - POSZUKUJEMY FRYZJERA
DAM PRACĘ - POSZUKUJEMY FRYZJERA
Salon fryzjerski poszukuje do pracy fryzjera/kę w Kozienicach. Więcej informacji pod numerem telefonu 692-343-591. Zapraszamy
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook