Dzisiaj jest niedziela, 12 lipca 2020 r., 194 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
QFG
Bezpieczne przejście dla pieszych z udziałem dzieci
Dodał: MaG, 14-05-2019 08:47, odsłon: 1563
fot.KPPZ
fot.KPPZ

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu dla przedszkolaków Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Zwoleniu  zorganizowali bezpieczne przejście dzieci przez „pasy” w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” pod hasłem „Ostrożności nigdy za wiele”.

Głównym celem akcji był wpływ na obniżenie poziomu zagrożenia bezpieczeństwa pieszych, w szczególności powstałego z winy kierujących na oznakowanych przejściach dla pieszych.

 

- W ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo" policjanci zorganizowali dla dzieci zajęcia plenerowe poświęcone prawidłowemu przechodzeniu przez jezdnie pod hasłem "Ostrożności nigdy za wiele". Dzieci kilkukrotnie przechodziły przez jezdnię na przejściu dla pieszych z podniesioną rączką, po uprzednim upewnieniu się czy nic nie nadjeżdża z obu stron. Poprzez praktykę, dzieci kształtowały w sobie nawyk wzorcowego przejścia przez jezdnię.- informuje mł. asp. Krzysztof Gregorczyk z KPP w Zwoleniu

 

Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem, zarówno wśród kierujących, jak i pieszych. Wszyscy jednogłośnie podkreślali, że tego typu działania są potrzebne. Z pewnością uwidacznianie pozytywnych i kulturalnych zachowań na drodze będzie przykładem dla wszystkich użytkowników dróg.

 

 

Oprócz przestrzegania przepisów ruchu drogowego ważne jest także wzajemne zrozumienie i poszanowanie wszystkich grup uczestników ruchu drogowego. Każdy z nas ma prawo do znajdowania się na drodze, poruszania się po niej, a przede wszystkich każdy z nas ma prawo do bycia na tej drodze bezpiecznym. Należy pamiętać o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych.

   
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook