Dzisiaj jest sobota, 23 czerwca 2018 r., 174 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Bezpieczny wypoczynek nad wodą – wspólne działania służb mundurowych
Dodał: admin, 06-07-2017 20:54, odsłon: 1419
fot.KPPZ
fot.KPPZ

Pokazy ratownictwa wodnego i sprzętu pożarniczego, ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy oraz prelekcja na temat zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą, to atrakcje przygotowane dla dzieci i młodzieży wspólnie przez zwoleńskich strażaków i policjantów. Spotkanie zorganizowano w ramach akcji informacyjno – edukacyjnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”.

Wspólne działania strażaków, policjantów oraz powiatowego koordynatora ratownictwa medycznego odbyły się 5 lipca br. nad zalewem w Zwoleniu. Głównym celem działań była poprawa bezpieczeństwa na obszarach wodnych i terenach bezpośrednio do nich przyległych w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” oraz akcji „Bezpieczne Wakacje”. Propagowanie właściwego zachowania, w tym zasad bezpiecznej kąpieli oraz uprawiania sportów wodnych .

 

Podczas przeprowadzonych ćwiczeń dzieci i młodzież mogli obejrzeć pokaz ratowania osoby tonącej i udzielania jej pierwszej pomocy przedmedycznej, prezentację sprzętu do ratownictwa wodnego oraz jego praktyczne wykorzystanie. Ćwiczenia te przeprowadzili strażacy z państwowej i ochotniczej straży pożarnej. O zasadach bezpiecznego wypoczynku oraz zagrożeniach związanych z wypoczynkiem nad wodą przypomnieli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu oraz ratownik WOPR.

 

 

Dzieci ze Świetlicy Profilaktyczno – Wychowawczej w Zwoleniu miały również możliwość przećwiczenia udzielania pierwszej pomocy. Dodatkową atrakcją dla dzieci był wóz strażacki, radiowóz policyjny oraz pies patrolowo – interwencyjny „Cezar”. Najmłodsi mieli również okazję do bezpiecznego popływania łódką pod opieką miejscowego ratownika.

 

 

Organizatorami przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej oraz Komenda Powiatowa Policji w Zwoleniu przy udziale jednostek OSP z Kazanowa i Grabowa nad Wisłą oraz powiatowego koordynatora ratownictwa medycznego.

 

 

A. Kołdej / mł. bryg. M. Grudziński   
Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Gózd
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook