Dzisiaj jest czwartek, 27 czerwca 2019 r., 178 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Kolejny nowy środek transportu dla osób niepełnosprawnych z powiatu zwoleńskiego
Dodał: KamZap, 21-03-2018 15:52, odsłon: 1254
fot. Starostwo Powiatowe w Zwoleniu
fot. Starostwo Powiatowe w Zwoleniu

Warsztat Terapii Zajęciowej w Wilczowoli dzięki wsparciu ze strony Powiatu Zwoleńskiego i środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymał kolejny nowy samochód. Obecnie w skład taboru wchodzi nowy  zakupiony w 2017 r. autobus na 21 miejsc i nowy zakupiony w 2018 r. mikrobus dla 9 pasażerów.

 

Dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON i budżetu powiatu zwoleńskiego zakupiono za kwotę 129.150 zł mikrobus marki Renault Trafic Grand Passenger Pack Clim dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Samochód posiada 9 miejsc (wraz z kierowcą) oraz jest wyposażony w jedno stanowisko do kotwiczenia wózka inwalidzkiego. To kolejny nowy środek transportu, który zapewnia komfort i bezpieczeństwo uczestnikom Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wilczowoli.

 

Zakup możliwy był dzięki środkom w kwocie 72.660 zł pozyskanym z PFRON w ramach programu pn. Program wyrównania różnic między regionami III w obszarze D, w ramach którego Stowarzyszenie Na Rzecz Pomocy Rodzinie i Poszkodowanym w Wypadkach Komunikacyjnych w Zwoleniu złożyło projekt pod nazwą „Bus spełnia marzenia. Wzrost bezpieczeństwa i sprawnego podróżowania osób niepełnosprawnych z powiatu zwoleńskiego do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wilczowoli”.

 

Powiat Zwoleński dofinansował zakup tego mikrobusa w wysokości 35.000 zł, zaś pozostała kwota, tj. 21.490 zł pochodziła ze środków Stowarzyszenia.

Warto przypomnieć, że Warsztat Terapii Zajęciowej w Wilczowoli otrzymał w 2017 r. autobus marki MERCUS model MB SPRINTER (rok produkcji 2017) w ramach projektu "Autobus szansą na sprawny i bezpieczny dojazd osób niepełnosprawnych do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wilczowoli". Zakup pojazdu możliwy był dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON w kwocie – 210.999 zł i ze środków Powiatu Zwoleńskiego – 75.000 zł

 

Warty podkreślenia jest fakt, że samorząd powiatu zwoleńskiego dokłada wszelkich starań, aby wpierać rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych z terenu powiatu. Na odnowienie taboru samochodowego na potrzeby osób niepełnosprawnych dowożonych do WTZ w Wilczowoli przeznaczył łącznie kwotę 110 tys. złotych.

 

Edyta Sulima

Sekretarz Powiatu 
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook