Dzisiaj jest sobota, 15 grudnia 2018 r., 349 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
[WIDEO] Orszak Trzech Króli 2018 w Kazanowie. Kilkaset osób w barwnym korowodzie przeszło ulicami do szopki z żywymi zwierzęt
Dodał: MaG, 06-01-2018 19:42, odsłon: 1428
fot.MG
fot.MG
W święto Objawienia Pańskiego, nazwanego potocznie świętem Trzech Króli, w sobotę, 6 stycznia ulicami Kazanowa w powiecie zwoleńskim przeszedł już po raz trzeci Orszak Trzech Króli. Wzięło w nim udział kilkaset osób.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.30 w kościele parafialnym, gdzie wystawiono przepiękne Jasełka. Zaprezentowały je przedszkolaki, a także uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w Kazanowie pod kierunkiem katechetek Małgorzaty Kruk i Marzeny Turczyniak.

Następnie ks. Marian Dybalski, proboszcz kazanowskiej parafii odprawił uroczystą mszę świętą, po której zaprosił wszystkich do udziału w Orszaku Trzech Króli. W tym roku, inaczej jak dotychczas, orszak przeszedł z kościoła do Rynku, gdzie pod Urzędem Gminy stanęła szopka, przy której były żywe zwierzęta, jak drób ozdobny, gołębie, króliki, a nawet pawie.
 

 
W uroczystym orszaku, prowadzonym przez Macieja Kniotka, jadącym na kucyku, najmłodszych w roli pasterzy, niosących gwiazdy oraz Trzech Króli, których postacie odtwarzali Marian Mroczek, Piotr Wziątek i Wojciech Krzysztoszek, ulicami miasteczka przeszło kilkaset osób.
 
W rolę Maryi wcieliła się Weronika Szczepanowska, a świętym Józefem został Emil Żółtowski. W orszaku nie zabrakło też strażaków z jednostek OSP gminy Kazanów oraz śpiewających pań z zespołu Kazanowianki znad Iłżanki.
 
 
Uczestnicy orszaku spotkali się na Rynku, gdzie Teresa Pancerz - Pyrka, wójt gminy Kazanów, składała wszystkim zgromadzonym życzenia wszelkiej pomyślności w 2018 roku.
 
- Cieszę się, że tego dnia wszyscy potrafimy być razem. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że nasz orszak jest tak okazały - mówiła między innymi wójt Kazanowa.
 
Potem Trzej Królowie złożyli pokłon Dzieciątku i w ten sposób zakończyli uroczystość. Następnie mieszkańcy robili sobie zdjęcia przy szopce z żywymi zwierzętami. W przygotowanie orszaku zaangażowały się władze gminy, radni, druhowie OSP, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Kazanowie oraz zwoleńska i kazanowska policja.


   
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Gózd
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook