Dzisiaj jest niedziela, 27 maja 2018 r., 147 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Przyłęk: Debata o bezpieczeństwie
Dodał: , 11-05-2017 15:16, odsłon: 444
Fot. KPP Zwoleń
Fot. KPP Zwoleń

‘Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ’ - pod takim tytułem w środę (10.05) w Bibliotece Publicznej w Przyłęku odbyła się pierwsza w tym roku debata społeczna. Uczestniczyli w niej samorządowcy, sołtysi i nauczyciele z gminy. Sprawy związane z bezpieczeństwem omawiali przedstawiciele policji, straży pożarnej i sanepidu.

W debacie uczestniczyli wójt gminy Przyłęk Marian Kuś, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zwoleniu nadkom. Leszek Derlatka, przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu mł. bryg. Mariusz Grudziński, przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zwoleniu Barbara Krawiec oraz radni, sołtysi i przedstawiciele szkół z terenu gminy Przyłęk.

 

Naczelnik Wydziału Prewencji komisarz Robert Kaca przedstawił dane dotyczące stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu zwoleńskiego w zakresie przestępstw kryminalnych oraz ruchu drogowego. Omówił też funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako nowego narzędzia do zgłaszania problemów i zagrożeń w środowisku zamieszkania, prezentując w sposób praktyczny możliwość korzystania z aplikacji. Wspomniał również o aplikacji na urządzenia mobilne "Moja Komenda", które umożliwia w łatwy i przystępny sposób odszukanie najbliższej jednostki Policji oraz dane teleadresowe do wszystkich dzielnicowych.

 

Barbara Krawiec z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zwoleniu omówiła przyczyny oraz objawy dotyczące boreliozy.

 

Przedstawiciel Straży Pożarnej w Zwoleniu mł. bryg. Mariusz Grudziński odniósł się do problemu wypalania traw oraz omówił kwestie związane z bezpieczeństwem pożarowym w budynkach mieszkalnych i gospodarstwach rolnych.

 

Mieszkańcy gminy Przyłęk podczas debaty zgłaszali problem związany z bezpańskimi psami, które mogą zagrażać ich bezpieczeństwu. Każdy z uczestników debaty otrzymał do wypełnienia anonimowy kwestionariusz ankiety, w której mógł wyrazić swoje zdanie miedzy innymi na temat organizacji i sposobu przeprowadzenia debaty.

 

 

W debacie w Przyłęku udział wzięli samorządowcy, nauczyciele i sołtysi z terenu gminy.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu:
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Gózd
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
DAM PRACĘ - POSZUKUJEMY FRYZJERA
DAM PRACĘ - POSZUKUJEMY FRYZJERA
Salon fryzjerski poszukuje do pracy fryzjera/kę w Kozienicach. Więcej informacji pod numerem telefonu 692-343-591. Zapraszamy
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook