Dzisiaj jest czwartek, 27 czerwca 2019 r., 178 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Widoczny na drodze – Bezpieczny po zmroku
Dodał: KamZap, 07-10-2018 00:34, odsłon: 488

Zwoleńscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich, ale w szczególności dzieci i młodzieży w drodze do szkoły. W ramach działań Widoczny na drodze – Bezpieczny po zmroku uczniowie szkoły w Łaguszowie otrzymali odblaski.

Przez cały rok szkolny policjanci prowadzić będą stałą, systematyczną pracę z dziećmi i młodzieżą szkolną ukierunkowaną głównie na profilaktykę i edukację w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto policjanci prowadzić będą wzmożone kontrole pojazdów dowożących dzieci do szkół. Funkcjonariusze kontrolować będą przede wszystkim sposób realizacji ustawowego obowiązku przewożenia dzieci w fotelikach. Na pobłażliwość policjantów nie mogą liczyć również ci kierowcy, którzy w rejonach szkół będą przekraczać dozwolona prędkość, bądź też wyprzedzać na przejściach dla pieszych. W ramach rozpoczętych działań oraz dnia odblasków funkcjonariusze rozdawali elementy odblaskowe. Wczoraj otrzymali je uczniowie szkoły w Łaguszowie, a w najbliższym czasie systematycznie będą otrzymywali uczniowie kolejno odwiedzanych szkół przez policjantów - mówił mł. asp. Krzysztof Gregorczyk

 

Pamiętajmy jednak, że poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej zależy również od rodziców. To przede wszystkim oni odpowiadają za swoje pociechy. Prosimy rodziców, by nie zapomnieli o obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa swym pociechom. Odprowadzając dziecko do szkoły warto pokazać dzieciom nie tylko najkrótszą, ale też najbezpieczniejszą drogę do szkoły - mówi mł. asp. Krzysztof Gregorczyk. - Tę drogą warto wspólnie z dziećmi kilkakrotnie przejść utrwalając prawidłowe zachowania w drodze do szkoły, zwracając pociechom uwagę na zagrożenia związane z ruchem drogowym - dodaje.

 

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. - Zwracajmy uwagę na dzieci, pomóżmy im bezpiecznie dotrzeć do szkoły i wrócić do domu - przypomina policjant.

  
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook