Dzisiaj jest piątek, 24 maja 2019 r., 144 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Drugie Zwoleńskie Spotkania Chóralne!
Dodał: MaG, 20-05-2018 20:55, odsłon: 445
fot.UGZ
fot.UGZ

W piątek, 11 maja w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Zwoleniu odbyły się drugie Spotkania Chóralne. Uczestniczyły w nim trzy chóry: Chór Miasta Szydłowca "GAUDIUM CANTI", Chór FERMATA z Kozienic i Chór Kameralny z Domu Kultury w Zwoleniu. Wydarzenie, którego pomysłodawcą jest Piotr Markowski poprowadziła dyrektor Domu Kultury Anna Wieczerzńska.

Jako pierwszy przed zwoleńską publicznością zaprezentował się Chór Miasta Szydłowca "GAUDIUM CANTI" pod dyrekcją Danuty Klepaczewskiej.


Następnie mieliśmy okazję wysłuchać Chóru FERMATA  z Kozienic działającego przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły Muzycznej Kanon, który prowadzi Anna Kuczmera.
Trzecim i zarazem ostatnim wykonawcą podczas koncertu był Chór Kameralny z Domu Kultury w Zwoleniu, istniejący od  2011 roku. Inicjatorem powstania zespołu, dyrygentem oraz autorem wielu aranżacji jest Piotr Markowski.


Biorące udział w wydarzeniu chóry otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz albumy ufundowane przez Burmistrz Zwolenia Bogusławę Jaworską.


W związku z obchodzonym Jubileuszem 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę organizatorzy zaprosili uczestników spotkania do wspólnego śpiewania pieśni i piosenek patriotycznych. Wydarzenie to wpisało się zatem do gminnych obchodów mających na celu uświetnienie tego wspaniałego jubileuszu.


Zwoleńskie Spotkania Chóralne po raz kolejny udowodniły, że muzyka chóralna nie musi być tylko poważna i adresowana jedynie do koneserów. Biorące udział w imprezie zespoły pokazały że bez użycia nowoczesnej elektroniki można doskonale bawić widzów.


Organizatorem Drugich Zwoleńskich Spotkań Chóralnych był Dom Kultury w Zwoleniu. Patronatem wydarzenie objęła Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook