Dzisiaj jest niedziela, 12 lipca 2020 r., 194 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
[FOTO, VIDEO] VIII Festyn integracyjny 'Pokonaj bariery niepełnosprawności'
Dodał: anex, 14-09-2015 10:12, odsłon: 6358
fot. Anna Federowicz
fot. Anna Federowicz

Niepełnosprawni z całego Mazowsza przyjechali w niedzielę do Zwolenia, żeby wziąć udział w festynie integracyjnym. Na terenie przy Zespole Szkół Rolniczo-Technicznych odbywały się zawody sportowe, występy artystyczne, konkursy piosenki, warsztaty rękodzieła, było też dużo o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. A wszystko pod wspólnym hasłem "Pokonaj bariery niepełnosprawności" i Dzień Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Patronem medialnym imprezy była redakcja Zwolen24.pl

W tym roku już po raz ósmy niepełnosprawni z Domów Pomocy Społecznej, Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej wzięli udział w Powiatowym Festynie Integracyjnym. Impreza połączona była z Dniem Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nie liczyły się zdobyte czasy oraz nagrody, tylko dobra zabawa i wspólne spędzenie niedzielnego popołudnia w atmosferze zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa.

 

Boisko przy Zespole Szkół Rolniczo-Technicznych zamieniło się w prawdziwy stadion olimpijski! Swoją gotowość zgłosiło kilkanaście placówek. Do Zwolenia przyjechali podopieczni placówek z Borkowic, Otwocka, Wilczowoli, Szydłowca, Puław czy Lipska.

 

Na zawodników czekało dziewięć konkurencji. Były rzut piłką lekarską, bieg na 60 metrów, skok w dal, ringo, rzut piłką do kosza, tor przeszkód, łowienie rybek czy bieg w workach. Dodatkowo, jako konkurencja grupowa przeciąganie liny, która wzbudziła w zawodnikach jak i publiczności mnóstwo emocji. Nie liczyły się zdobyte miejsca, ani nagrody. Najważniejsza tego dnia była integracja. Wszystko odbyło się w atmosferze zdrowej rywalizacji i sportowego współzawodnictwa.

 

 

Po zawodach sportowych przyszedł czas na występy artystyczne i konkurs "Piosenka radością życia". Niepełnosprawni artyści wystąpowali oni na scenie przygotowanej z recyklingu! Wykonywali znane utwory, wystawili sztukę teatralną. Na gości czekały ozdoby oraz pamiątki stworzone ręcznie przez uczestników warsztatów terapii zajęciowej oraz poczęstunek.

 

 

W przerwie od występów pokaz tresury psa tropiącego dał młodszy aspirant Szymon Majdański.

 

Komenda Powiatowa Policji w Zwoleniu przygotowała szereg konkursów z nagrodami. Swoich sił w znajomości przepisów ruchu drogowego oraz w konkursach plastycznych mogli spróbować wszyscy chętni. Do nauki jazdy przygotowano tor wraz symulatorami sygnalizacji świetlnej. Można było też obejrzeć wystawę sprzętu policyjnego.

 

 

Najwięcej emocji towarzyszyły konkursom w przeciąganiu liny.

 

Po emocjonującym dniu dla sportowców przygotowano zasłużone wyróżnienia oraz nagrody. Zwieńczeniem dnia były zielona dyskoteka i występ zespołu muzycznego.

 

 

Policjanci przygotowali rowerowy tor przeszkód. Niedzielny festyn był też okazją do tego, żeby promować bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 

Organizatorami festynu było Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie i Poszkodowanym w Wypadkach Komunikacyjnych w Zwoleniu, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wilczowoli, Starostwo Powiatowe w Zwoleniu oraz Komenda Powiatowa Policji w Zwoleniu. Patronat honorowy nad imprezą sprawował Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

 

Zaproszeni goście podczas oficjalnego otwarcia imprezy.


Skontaktuj się z autorem tekstu: anex
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook