Dzisiaj jest poniedziałek, 25 maja 2020 r., 146 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
SamOnline
[ZDJĘCIA] Bezpieczna droga do szkoły w Zwoleniu. W PSP im. Jagiełły podsumowano ważną akcję
Dodał: , 25-10-2016 10:31, odsłon: 3696

W czwartek 20 października w Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły podsumowano cykliczną akcję "Bezpieczna droga do szkoły". Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Zwolnij! Idę do szkoły.". Z uczniami zwoleńskiej podstawówki spotkali się burmistrz Bogusława Jaworska, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski i Dariusz Piątek – dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu.

Organizatorkami akcji "Bezpieczna droga do szkoły" były Ewa Borowiecka, Agata Dmuchowska, Wioletta Korzeniewska, Anna Plewicka, Urszula Polak, Urszula Pomarańska i Bożena Tatak.

 

Celem akcji było utrwalenie przepisów ruchu drogowego, promowanie noszenia odblasków czy kształcenie bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym.

 

- Poprzez szereg atrakcyjnych działań chcemy przygotować uczniów do bezpiecznego i odpowiedzialnego poruszania się po drogach - opowiada o przedsięwzięciu Ewa Borowiecka z PSP im. Jagiełły, koordynator BRD i jedna z organizatorek akcji.

 

Uczniowie z wszystkich klas, przedszkolaki i uczniowie oddziału specjalnego ze zwoleńskiej podstawówki wzięli udział w szeregu akcji. Spotykali się z policjantami i strażakami, uczestniczyli w plenerowych lekcjach bezpieczeństwa, brali udział w kampaniach "Kierowco! Nie polujemy na pasach" oraz "Jabłko czy cytryna". Zorganizowano także wiele konkursów plastycznych, literackich i fotograficznych.

 

Podsumowanie akcji odbyło się w czwartek 20 października. Dla laureatów konkursów były nagrody i dyplomy. Uczniowie klas pierwszy i drugich otrzymali elementy odblaskowe, które wręczyli burmistrz Bogusława Jaworska, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski i Dariusz Piątek – dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu.

 

W części artystycznej uczniowie zaprezentowali pouczające wiersze o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a uczennice z klas II-IV wykonały układy taneczne.


Skontaktuj się z autorem tekstu:
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook