Dzisiaj jest piątek, 28 lutego 2020 r., 59 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Czuję się zdrowo, bo dzień zaczynam rowerowo! Czyli podsumowanie X Szkolnego Tygodnia BRD
Dodał: M_Celi, 23-05-2014 20:56, odsłon: 3541
E. Nowakowska
E. Nowakowska

Po raz X w Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu odbył się Szkolny Tydzień BRD. W tym roku akcji przyświecało hasło: „Czuję się zdrowo, bo dzień zaczynam rowerowo”.

 

 

Celem akcji było: popularyzowanie przepisów i zasad poruszania się po drogach, uświadomienie dzieci na temat zagrożeń i niebezpieczeństw jakie mogą je spotkać na drodze i w jej pobliżu oraz propagowanie wśród uczniów jazdy na rowerze, jako pomysłu na aktywny wypoczynek. Ważnym aspektem akcji było również promowanie odblaskowego oznakowania pieszego, roweru, rowerzysty i osób, które korzystają ze sprzętu rekreacyjnego.

 

Warto podkreślić, że działania BRD nie ograniczają się w szkole tylko do tego jednego tygodnia. Rozpoczynają się praktycznie zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego. Organizatorzy informują nas, że już od pierwszych zajęć w szkole, próbują wyrobić u dzieci nawyki, które przyczynią się do tego, że ich droga do szkoły, pobyt w niej i powrót do domu będą bezpieczne.

 

Dzieci kolejno biorą udział w różnych akcjach, w ramach których odbywają się między innymi spotkania z policjantami i strażakami. Wszystko po to, by dzieci traktowały ich, jako osoby godne zaufania. Dużym zainteresowaniem cieszą się też cykliczne akcje „Bezpieczna Droga do Szkoły” oraz „Jabłko czy cytryna?”. Uczniowie chętnie również uczestniczą w Ogólnopolskim Turnieju BRD. Co roku w szkole przeprowadzany jest również egzamin praktyczny na kartę rowerową. Dzieci uczą się też, jak bezpiecznie przechodzić przez skrzyżowania.

 

W trakcie trwania X Szkolnego Tygodnia BRD uczniowie aktywnie uczestniczyli w wielu konkursach. Organizatorzy zadbali by były one skierowane do wszystkich grup wiekowych. Dzieci wykonując prace plastyczne, fotograficzne czy prezentacje multimedialne wykazały się nie tylko umiejętnościami ale i wiedzą dotyczącą między innymi zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

 

Wszyscy laureaci i osoby wyróżnione w konkursach otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy – ogółem 62 osoby, których fundatorami byli: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu, Burmistrz Zwolenia, Rada Rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu oraz Wydawnictwo Nowa Era.

 

Podsumowanie uatrakcyjnił zaprezentowany przez uczniów klasy 2d układ taneczny oraz inscenizacja „Sanitarny posterunek niesie środki na frasunek” w wykonaniu uczennic z klasy 2b. Mali artyści również zostali obdarowani nagrodami.

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: M_Celi
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NIERUCHOMOŚĆ ROLNA
NIERUCHOMOŚĆ ROLNA
opow. 24 000 m2, połozona w Laskach Gmina Pionki  przy drodze woj. 691. W skład nieruchomości wchodza grunty rolne, leśne, zabudowania. Dom i budynki gospodarcze w stanie dobrym. Media prąd i woda. Księga wieczysta. Cena 240 000 zł   tel. 604 3...
LOKAL
LOKAL
Sprzedam lub wynajmę lokal o powierzchni 97m2 +garaż + działka 500m2 może być mieszkalne 600 875 896
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook