Dzisiaj jest niedziela, 12 lipca 2020 r., 194 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
QFG
Młodzieżowa Orkiestra Dęta wystąpiła na Święcie Cytryny we Francji
Dodał: , 27-02-2017 14:20, odsłon: 3586
Fot. archiwum prywatne
Fot. archiwum prywatne

W przepięknych sceneriach Lazurowego Wybrzeża miała okazję wystąpić Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia. 40-osobowa grupa świetnie promowała Ziemię Zwoleńską podczas niedawnego Święta Cytryny w Menton we Francji.

Młodzież pod okiem dyrygenta Piotra Bąbolewskiego oraz instruktorów musztry paradnej Tomasza Chwalińskiego i nauki gry na instrumentach dętych Tomasza Chowiery, zabrała ze sobą dobry nastrój i ochotę na kolejną wielką przygodę. Uliczne parady odbywały się ulicami uroczego miasta Menton. Wśród innych zespołów z całego świata, przed wielotysięczną publicznością paradowała zwoleńska orkiestra prowadzona przez tamburmajorkę Andżelikę Toporek. Orkiestra podbiła serca widzów, którzy często podchodzili aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Wśród nich byli również przebywający bądź też mieszkający we Francji Polacy.

 

 

Młodzieżową Orkiestrę Dętą Miasta Zwolenia prowadziła tamburmajorka Andżelika Toporek.

 

Święto Cytryn w Menton to wydarzenie promujące cytryny i pomarańcze. Jedną z głównych atrakcji święta jest wystawa rzeźb zrobionych z tych owoców. Wokół Menton rośnie mnóstwo cytrusów z których miasto słynie. Wyroby z nich można codziennie kupić na miejskich straganach. Festiwal Cytryn sprawia, że Menton mieni się żółto-pomarańczowymi kolorami i wypełnia turystami. Tradycyjnie główną atrakcją Święta Cytryny jest przejazd przez główne ulice miasta pojazdów, na których wystawione są dużych rozmiarów konstrukcje wznoszone z układanych jedna na drugiej cytryn. Co roku do Menton przyjeżdżają setki tysięcy turystów, by móc podziwiać niezapomniane widowiska.

 

W bardzo napiętym programie każdego dnia trudno było o czas wolny, ale udało się wygospodarować kilka godzin na zwiedzanie Monaco i San Remo słynące z Festiwalu Piosenki Włoskiej. Z pobytu w tych wyjątkowych miejscach pozostały piękne wspomnienia fotografie i filmiki na smartfonach oraz nadzieja, że będą kolejne zaproszenia.

 

Koszt wyjazdu pokryła francusko-włoska agencja przy wsparciu rodziców. Organizatorem wyjazdu był Domu Kultury w Zwoleniu.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu:
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook