Dzisiaj jest wtorek, 16 lipca 2019 r., 197 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia, wideo) Centrum Rehabilitacji i Opieki Społecznej w Policznie już otwarte!
Dodał: MarBas, 03-12-2017 14:00, odsłon: 7719
fot. Mariusz Basaj
fot. Mariusz Basaj

Szereg gabinetów, takich jak chociażby do krioterapii, hydroterapii czy magnetoterapii, pełne zaplecze, parking czy ławeczki, czekają już na pacjentów Centrum Rehabilitacji i Opieki Społecznej w Policznie. W piątek 1 grudnia oficjalnie oddano wartą ponad milion złotych inwestycję. Centrum miejscowości zyskało nowe oblicze, a mieszkańcy nową ofertę usług medycznych.

Centrum Rehabilitacji i Opieki Społecznej powstało praktycznie w sercu Policzny, bo przy skrzyżowaniu dwóch głównych dróg. Gmina Policzna zakupiła za 160 tys. zł działkę od Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska", a następnie - za ponad milion złotych - rozbudowano istniejący budynek, ocieplono go, zamontowano nowe ogrzewanie i oczywiście wyposażono w liczne sprzęty. Nowy wizerunek zyskał także teren wokół budynku: plac wyłożono kostką brukową, zamontowano ławeczki, posadzono zieleń.

 

W większości Centrum będzie przeznaczone na zabiegi z zakresu rehabilitacji, które do tej pory odbywały się w budynku miejscowego SP ZOZ-u. W środku znajdziemy kilka gabinetów do różnego rodzaju terapii, takich jak np. hydroterapia, magnetoterapia czy krioterapia, a to tylko część możliwych zabiegów. Nowoczesny budynek oferuje szereg możliwości. Z kolei do drugiego skrzydła Centrum zostanie przeniesiony Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

 


Na pacjentów czeka cała masa nowoczesnych sprzętów, które pomogą im w powrocie do sprawności.

 

Wielkie otwarcie

 

Na piątkowe otwarcie Centrum przybyło około setki osób. Wśród nich byli m.in. przedstawiciele starostwa powiatowego ze starostą Waldemarem Urbańskim, burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska, wójtowie okolicznych gmin: Robert Kowalczyk z Garbatki-Letniska, Marcin Szymon Gac z Gniewoszowa czy Teresa Pancerz-Pyrka z Kazanowa. Obecni byli również Zbigniew Gołąbek - radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, przedstawiciele służb mundurowych, radni, sołtysi, przedstawicie SP ZOZ-u, mieszkańcy, pacjenci.

 

Wszystkich przybyłych przywitał wójt Gminy Policzna Tomasz Adamiec, który przybliżył kulisy inwestycji. - Obejmując funkcję wójta naszej gminy, wiedziałem, że jest dużo pracy na różnych polach i płaszczyznach działania. Docierały do mnie i do radnych informacje o złym stanie technicznym istniejącej już rehabilitacji. Wysiłki naszych lekarzy oraz pani rehabilitantki, a także marzenia naszych pacjentów nie mogły się spełnić bez zapewnienia odpowiednich warunków, a co za tym idzie również środków finansowych. Postanowiliśmy zaradzić temu (...) Gmina powinna pomagać swoim mieszkańcom w przezwyciężaniu różnego rodzaju barier i pokonywaniu trudności - mówił gospodarz gminy, dodając: - Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do wykonania tego funkcjonalnego obiektu.

 


Następnie głos zabrał ksiądz proboszcz Janusz Krupa, który powiedział kilka ciepłych słów, odmówił modlitwę i poświęcił budynek oraz jego poszczególne pomieszczenia i sprzęty. Chwilę potem przyszła pora na symboliczne przecięcie biało-czerwonej wstęgi, po czym wójt Tomasz Adamiec zaprosił wszystkich obecnych do zwiedzania nowo oddanego obiektu.

 


Jak podkreślał wójt Tomasz Adamiec, gmina powinna pomagać swoim mieszkańcom w przezwyciężaniu różnego rodzaju barier i pokonywaniu trudności.

 

Budynek poświęcił ks. proboszcz Janusz Krupa.

 

Otwarcie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem.


Skontaktuj się z autorem tekstu: MarBas
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook