Dzisiaj jest poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r., 112 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Nieoczekiwany długi weekend. Poniedziałek 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy.
Dodał: KamZap, 25-10-2018 09:09, odsłon: 937
ilustracja
ilustracja

Decyzją Sejmu poniedziałek 12 listopada będzie dniem wolnym za 11 listopada. Choć kodeks pracy nie przewiduje odbioru wolnego za święto przypadające w niedzielę, jednak z powodu przypadającego w tym roku 100-lecia niepodległości, Sejm postanowił jednorazowo ustanowić 12 listopada dniem wolnym.

Uchwała została przyjęta w nocy z wtorku na środę.

Zgodnie z kodeksem pracy nie ma możliwości wybrania dnia wolnego za wolną niedzielę, bowiem jak stanowi polskie prawo, dzień wolny wybrać można jedynie, gdy święto wypada w sobotę. 

Poprawki do uchwały mówią o tym, że po Święcie Niepodległości będą działać publiczne szpitale, ambulatoria i apteki. Nie odpoczną również osoby pracujące w ruchu ciągłym, pracy zmianowej czy w systemie, w którym praca świadczona jest tylko w weekendy i święta. Poza tym kierowcy i spedytorzy, a także zatrudnieni przy niezbędnych remontach, w rolnictwie i hodowli, a także pracownicy sklepów internetowych. Oprócz tego możemy wymienić chociażby zatrudnionych w hotelarstwie, gastronomii, jednostkach gospodarki komunalnej i pomocy społecznej. Poniedziałek 12 listopada będzie dniem bez zakazu handlu, więc do pracy przyjdą też pracownicy sklepów.

Uchwała, dzięki której w poniedziałek po Święcie Niepodległości będziemy mieli wolne wynikła z inicjatywy radnego Prawa i Sprawiedliwości z warszawskiej dzielnicy Praga-Południe - Pawła Zalewskiego.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook