Dzisiaj jest niedziela, 12 lipca 2020 r., 194 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Przedszkola w Zwoleniu i gminach nadal zamknięte
Dodał: Zwolen24, 06-05-2020 18:41, odsłon: 659
fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

Jak poinformował Arkadiusz Sulima, burmistrz Zwolenia, obecnie nie ma możliwości wznowienia działalności przedszkola i oddziałów przedszkolnych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Zwoleń. Inne gminy także nie otwierają placówek. Jedynym wyjątkiem jest gmina Przyłęk. 

Od środy, 6 maja żłobki i przedszkola teoretycznie mogą wznowić działalność. Jednak włodarze gmin w powiecie zwoleńskim nie zdecydowali się na otwarcie placówek. 

 

Jak tłumaczy Arkadiusz Sulima, burmistrz Zwolenia, po wnikliwej analizie, uwzględniającej zarówno aspekty sanitarne, jak i organizacyjne, nie ma możliwości otwarcia placówek, których organem prowadzącym jest samorząd Gminy Zwoleń od 6 maja. 

 

- Na moją decyzję wpłynęła także informacja o małej liczbie dzieci, które według deklaracji rodziców miałyby uczęszczać do placówek od 6 maja. Decyzję o ewentualnym uruchomieniu opieki przedszkolnej w późniejszym terminie podejmę w oparciu o zalecenia Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, wytyczne ministerstw, diagnozę rzeczywistych potrzeb pracujących rodziców oraz gotowość jednostek oświatowych, w tym ich możliwości lokalowe, techniczne i kadrowe - mówi Arkadiusz Sulima. - Zdrowie dzieci i ich opiekunów jest dla mnie najwyższym priorytetem. 

 

Warto podkreślić także, że prywatne przedszkola znajdujące się na terenie gminy Zwoleń również będą na razie zamknięte. 

 

Sytuacja wygląda podobnie również w innych gminach powiatu zwoleńskiego.

 

- W trosce o zdrowie i życie mieszkańców Naszej Gminy a w szczególności najmłodszych oraz osób pracujących w placówkach oświatowych, informuje że Gminne Przedszkole w Tczowie oraz oddziały przedszkolne przy szkołach Publicznych na terenie Gminy Tczów pozostają zamknięte do odwołania - mówi Arkadiusz Baran, wójt gminy Tczów. - Otwarcie placówek nie gwarantowało by bezpiecznego udziału Państwa dzieci w zajęciach opiekuńczych. Decyzja ta jest podyktowana niesłabnącym zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę Covid-19.

 

Tomasz Adamiec, wójt gminy Policzna, także nie podjął decyzji o otwarciu placówek. - Przedszkole Samorządowe w Policznie i Przedszkole Samorządowe w Czarnolesie pozostają zamknięte do odwołania. Decyzja ta podyktowana jest przede wszystkim moją troską o zdrowie i życie mieszkańców naszej gminy, a także wszystkich osób pracujących w szkołach - mówi Tomasz Adamiec. - Dodatkowo przedstawione przez Głównego Inspektora Sanitarnego zalecenia w mojej ocenie będą ciężkie do spełnienia i nie gwarantują bezpiecznego udziału dzieci w zajęciach. 

Jedynym wyjątkiem jest gmina Przyłęk. 

 

Od 6 maja oddziały przedszkolne będą pracować. Jednak decyzję czy dziecko posłać do szkoły, czy też nie, POZOSTAWIAMY RODZICOM. Poprosiliśmy dyrektorów o kontakt ze wszystkimi rodzicami i zebranie informacji ile dzieci 6 maja wróci do oddziałów przedszkolnych. W budynku szkoły dzieci i nauczyciele nie muszą nosić maseczek - pisze Eugeniusz Wolszczak, wójt gminy. 

 

Jak czytamy na stronie szkoły w Babinie, na dzień dzisiejszy nikt nie deklarował uczestniczenia w zajęciach. Decyzję o przyjściu można podejmować w kolejnych dniach poprzez informację telefoniczną na nr 486773072 na co najmniej 2 dni poprzedzające przyjście do przedszkola do godz. 9.00.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: Zwolen24
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook